Sergen Yalçın'ın Takımı - Said Yalcin

Sergen Yalçın'ın Takımı


Olimpija Ljubljana'nın yenilmeyecek takım olmadığını ilk maçda alınan 2-2 lik skordan sonra bahsetmesi Sergen Yalçın'ın, ikinci maç için  'Biz Bu Turu Atlarız' söylemleri takımın gidişatında değişikliğe gideceği sinyalleriydi.

Haklıydı takımı yenilendi. Transferleri gecikti. Daha takıma adaptasyon sürecini atlatmadan futbolcular gözlerini Avrupa kupalarında buldu.Her zaman söylerim galibiyet bizleri fazlasıyla sevindirmiştir kimse sözümü başka yerinden anlamasın halen söylüyorum ve ekliyorum, 'Başkan ve yönetime halen güvenmiyorum'. Bu benim başkana veya yönetime olan düşmanlığım değildir, amacım hedefim vizyon olan bir başkan ve yönetimdir. Bu söylemi ben 4 senedir yazıyorum. Kişisel sözümdür . Ve makalelerimi yazarken maç günkü performansa bakar yazarım. Ama gel gör ki bazı kendini bilmez güya amaçları malatyaspor ama alakaları yok ortalığı karıştıran bazı zarzavatlara seslenmek istedim.

Olimpija Ljubljana karşılaşmasında takımımız hakikaten ilk yarı ve ikinci yarı üstün futbolunu sahaya yansıttı. Alacağını aldı ve kente dönüş yaptı. Burda Sergen Yalçın faktörü hakikaten açıkca belirgin bir şekilde göze çarptı. Sergen İyi bir teknik adam olduğunu , oyuncu değişikliklerinde müthiş hamleler ile bu işin piri olduğunu ispat etmiştir.

FARNOL

Geldiği günden beri Yeni Malatyaspor'da taraftarın sevgilisi haline gelen Farnolle dün gece kurtardığı net iki pozisyonda doğrudur takımın turu geçmesinde fazlasıyla emeği olmuştur.Nitekim  performansında geçen sezon liglerimizde de gördüğümüz gibi inişli çıkışlı grafiğinden dolayı kalede bana güven vermediğini açıklamıştım.

FOFANA

Belliki takıma daha adapte olamamış. Kalite bir futbolcu evet ama profesyonel bir futbolcu bu uzun zamanda takıma faydalı olması için birşeyler yapması gerekir. Oyundan alınışı bana göre isabetliydi.Sergen Yalçın'ın Fofana üzerinde biraz daha yoğunlaşması gerekecek.

MİNA

Defansın bel kemiği.Hemen hemen rakip takımın ataklarını bertaraf eden adamdır Mina. Gönderildi gönderilecek derken takımda kalmasına en çok sevinenlerin başındayım. Takımda bana göre bir maestro şef .

GÖKHAN TÖRE

Yönetimin bana göre en isabetli transferlerin başında . Transferinin gerçekleşmesi isabetli bir karar olmakla birlikte, transferde Sergen Yalçın faktörünün etkili olduğunu da söylemek isterim.Töre oyuna girdiğinde ben bu takımda direk oynamalıyım sinyallerini verdi bana göre. Kim ne derse desin Gökhan Töre eskiyi aratmayacak Malatyaspor'da.

MAÇIN HAKEMİ

Orta hakem slovak Filip Glova verdiği kararlar hakikaten saçma sapandı. Özellikle ilk golümüzü faul ile kesen Glova, neyin kafasını yaşadı onuda bilmiyoruz. Hele hele Fofana'ya verilen sarı kart hakikaten beni fazlasıyla şaşırtmıştır. Verilen sarı kart her iki takım için çok acımasızdı.Üst düzey karşılaşmalarda bu tür hakemlerin bir daha olmaması dileklerimizle diyelim.

Evet rakip Partizan. 8 Ağustos'da ilk karşılaşma için Sırbistana gideceğiz. Rövans maçı 15 ağustos'ta Malatya'da gerçekleşecek.Sergen Yalçın hocamız takıma yeni takviye olan futbolcuları'da hazırlayıp Partizan karşılaşmasında da turu geçececğimize inanmaktayım.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!