Sergen Hoca - Said Yalcin

Sergen Hoca


Yeni Malatyaspor sezonun ilk lig maçında Medıpol Başakşehiri 3-0 gibi net bir skorla mağlup ederek, taraftarlarına ilk maçda olumlu sinyaller verdirdi. Sergen Yalçın'ın kadro yetersizliği olmasına rağmen yedeklerin her zaman hazır kıta hazır olması da hocanın tüm futbolcularına önem verdiği ve her futbolcusunun kendi açısından değerli isimler olduğunu göstermiş oldu.
Avrupa kupalarında Partizanı Malatya'da İngiliz hakeminde yardımları ile mağlup etmemize rağmen turu geçemedik. Ama oynanan futbol ve maç sonrası Sergen hocanın beyanatları sonrası lige iyi başlayacağımızın sinyalleriydi.Medıpol Başakşehir karşılaşmasına çok ama çok eksik kadro ile çıktık. Bu futbol inanın taraftarlarımızı da heyecanlandıracak stada gelen 8000 taraftarın gücü daha fazla olacaktır . Ama sorun yönetim. Sergen hoca eksik kadro ile bu denli başarı sağlıyorsa, tam kadro ile ve oturmuş bir futbolcu kadrosu ile daha başarılı sonuçlar alacaktır. Uzun vadeli sergen hoca takıma fazlasıyla faydalı olacaktır. 
TRANSFER ŞART:
Partizan maçı sonrası , yönetime veryansın eden Yalçın , alınmayan transferler nedeniyle serzenişte bulunmuştu. Yine Medıpol Başakşehir karşılaşması sonrası da aynı vurguyu yaptı. 3-4 transfer isteyen Sergen hoca'ya yanıt ise , Başkan Adil Gevrek'ten geldi. 2 transfer ...Sergen hocayı umarım  bizler her ne kadar anlamış olsak ta, yönetimin acil olarak şapkasını masaya koyarak teknik heyetin isteklerini yerine getirmesi gerekmektedir.Sergen hoca kalite kumaş olduğunu bugüne kadar oynattığı ve geciken transferlere rağmen bizlere ispat etmiş oldu. Hocanın gidişi şehrin tüm kimyasını bozacağı gibi, futbolcular ve taraftarlar üzerinde de etkisi fazla olacaktır.
Her sene aynı senaryolardan bıktık. Geciken transferleri  adet haline getiren yönetim, taraftarların takıma destek mahiyetinde fazla ilgi göstermediklerinden şikayetçi  olurlar. Sen teknik heyetin isteklerini yerine getir, taraftar taraftarlıklarını gösterir kanaatindeyim.
EKSİK KADROYA RAĞMEN
Defans  bölgesi cezalı ve sakatlıkların olması bizleri bir hayli tedirgin etse de medıpol başakşehir karşılaşmasında, Sergen Hoca chabeakin sakatlığında Özer'i kullanması tüm futbolcularına olan inancın göstergesidir. Özer bu karşılaşmada bana göre harika oynadı. Kanadında sos vermedi. Akabinde Hadabe ve Robin, Mina ve Murat Akbaş'ı aratmadı. Kısacası bu bölgelerde tatlı bir rekabet başladı gibi. Erkan Kaş çok şişmiş. Ataklara katılamadığı gibi, geri dönüşlerde de zorlanmakta. Erkan Kaş'ın kanadını Robin ve Hadebe kapatmasını bildi.
MALATYA STADYUMUNUN ZEMİNİ
Malatya stadyumunun zemini gören tarla benzetmesi yapıyor. Hakikaten bu yönetim zemini neden devre arasında halledemedi. Bu sene gelen rakipler de bizim futbolcularda bu tarlada bayağı zorluk çekecektir. Özellikle yağmur ve kış aylarına zeminin berbat oluşu hem futbol keyfimizi kaçıracak, hem de futbolcuların bu zeminde daha dikkatli olması gerekecek.

İKİ DOST TAKIMIN MÜCADELESİ
Avrupa'da tur atlayan Trabzon ve ingiliz hakem tarafından tur hakkı elinden alınan Yeni Malatyaspor bu hafta Avni Aker'de karşı karşıya gelecek. İki denk takım bana göre. Bu karşılaşmada dostluk devam etsin ama kazanan yine takımımız olsun.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas
08Kas

Birileri Artık Dur Desin…!

30Ekm

Paşa Gibi Mağlup Olduk..!

23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!