Sergen Hoca, Ne Yapsın, Hadebe Ne Yapsın..! - Said Yalcin

Sergen Hoca, Ne Yapsın, Hadebe Ne Yapsın..!


Trabzon deplasmanında Erkan Kaş’ın kanadı yol geçen hanı oldu. Goller geldi, Erkan Kaş halen istifini bozmadı. Yusuf Sarı gibi genç bir futbolcu Erkan Kaşı deyimi yerinde ise belini kırdı. Ve biz halen transfer yapamıyoruz. Aciz bir şekilde halen acil olmayan bir bölgeye transfer yapıyoruz. Hakikaten biz ne yapıyoruz ya…

Maç dan 2 gün önce orta sahaya takviye geldi. Arkadaş bu ülkede ve dünyada hiç sol kanat futbolcusu kalmamış mı..? Erkan Kaş için bu kadar sabır nedir yahu. Bu kadar mı aciz bir yönetime mi  sahibiz. Sezon  başını boş ver ya, kamp döneminde alınması gereken ne hikmetse ligimizde hep geç transfer yapan kulüp hüviyetine ne diye girelim ne diye bu alışkanlığı yaparsınız. Sergen hoca elindeki mevcut kadro ile kanaatimce , Trabzon gibi dev bir bütçe ve dev bir futbolcu kadrosu ile bu sonucu şahsım adına hoş karşılarım. Nitekim yönetimin beceriksizliği sebebiyle de kimse kusura bakmasın sessiz kalmayız. 9 ay futboldan uzak ve formunu bulması takıma adaptasyon süreci haftalar alacak Sakıp Aytaç için girişimleri hakikaten  Sergen hocayı da bizleri de endişelendirmekte.  Ben sustum artık konuşma sırası siz taraftarlarda. Haksız sam eyvallah demesini de bilirim.

Trabzon karşısında kötü futbol oynamadık. Maçın hakeminin  bu maçın atmosferini kaldıramadığı gibi, verdiği ve vermediği kararlar hakikaten düşündürücü.  Jahovic  yerden kalkamadı darbelerden dolayı. Biz gördük evet ama maçın orta hakemi ne hikmetse görmekte zorlandı. İlk yarı bitimine kadar topla oynama da başarılıydık . Özellikle Özerin performansını üstüne kat be kat koyarak özellikle ataklara katılması sevindirici. Hadabe daha ne yapsın, kendi mevkisinde aslan gibi oynamasına karşılık, Erkan Kaş’ında hatalarını bertaraf etti. Bifouma artık kendine çeki düzen vermeli. Özellikle  rakip ceza sahasında pas vermesi gereken yerlerde şut denemesi  çıldırtmakta. Gökhan Töre sakatlığı iyileşmeden mi sahada yer aldı, 10 dakika sahada kalmadan çıktı. Robin bir maç iyi bir maç kötü. Guılherme sahada kalmalıydı nitekim oyun sistemindeki değişiklik çıkmasına mani olamadı.

Merkez orta sahaya bir takviye geldi. Afriyie  Acquah . Empoli’den bedelsiz olarak kadroya monte edilen Acguah bana göre yerli yerinde hızlı ve akabinde bir çok Avrupa takımlarında forma giymiş kalite kumaş bir futbolcu. Nitekim merkez orta saha dan önce bizim defans bölgesine böylesine hazır bir futbolcu lazım. 9 ay futboldan uzak bir futbolcuya değil yani. Bu maçı unutalım evet her zamanki gibi ama, Sergen Hoca iyi niyeti ile bu takımı oynatıyor, rakibi kim olursa olsun ezilmiyor rakiplerine karşı. Ama  her sene yaşadığımız teknik heyeti zor durumda bırakma ve transfer acizliğimiz devam etmekte.

Alanya iki de iki yaptı. İyi bir kadroya sahip. Önümüzdeki hafta Malatya Stadyumunda ağırlayacağız. Zeminin tarlaya dönüştüğü alanda, umarım galip geliriz. Ne diyelim rast gele Sergen hoca…

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas
08Kas

Birileri Artık Dur Desin…!

30Ekm

Paşa Gibi Mağlup Olduk..!

23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!