Şerefimiz Yerle Bir Olmadı mı..? - Said Yalcin

Şerefimiz Yerle Bir Olmadı mı..?


Koca bir lig acısıyla tatlısıyla sona erdi. Ligde tutunamayan Akhisar, Erzurum ve Bursa bir alt lige 1.lig’e düştü. Ev kur Yeni Malatya spor  Avrupa liglerinde Türkiye’yi temsil edecek. Son hafta mücadelesinde Antalyaspor Fenerbahçe Şükür Saraçoğlu’nda 3-1 mağlup olarak , Avrupa kupalarını bize hediye etmiş oldu.

Şahsım adına her daim Adil Gevrek ve yönetiminin futbol adına vizyonu olmayan bir yönetim olarak her daim lanse ettim. Gevrek’in şahsına asla, kişiliğine asla bir şey söyleyemem ama futbol yöneticiliğinde tek adam mantalitesi ile, yedek yönetim ile yola devam eden bir kulüp başkanı varsa bana parmakları ile gösteriversin. Ben Adil Gevrek ’in başarısından öte, rakip takımların bizlere armağan ettiği maçlar ile  bir üst liglere çıktık. Kim ne derse desin  acilen kan değişikliğine ihtiyaç var. Sosyal medya kişisel sayfalarda artık Adil Gevrek ve yönetiminin istifası ya da başkanlıklarının alınması yönünde. Şahsım adına bunu isteyenlerin başındayım..

Evkur Yeni Malatya Spor bugüne kadar liglerde şerefiyle onuruyla oynayan bir kulüp hüviyetindeydi. Nitekim kimse bana yanaşıp da demesin ki  son maç da Bursaspor çok kalite bir takım ve takımımızın gücü yetmedi. Demezler mi size , Akhisar’ın suçu neydi?, demezler mi size Erzurumspor’un suçu neydi?, çok mu kalite bir takım Bursaspor da mağlup oldunuz sahanızda. Sakat olmayan as futbolcuları izine ayırmanın sebebi neydi. Bu utanç tablosu yıllar geçse de Adil Gevrek ve yönetiminin yüz karası olacak ve yine kahrolan taraftarımız olacaktır. Takdir edersiniz ki efsane Malatya spor takipsizlikten ve ilgisizlikten dolayı ligde amatöre ve daha vahim durumlara düşmüştür. Adil Gevrek  Yeni Malatya Spor tüzüğünde yaptığı değişiklik ile de, başkanlığa aday olacakları fazlasıyla zorlattı. 500 bin lira bağış, yönetimin  kurulu üyelerinin 50 bin seçildiği takdirde bir 50 bin daha bağış yapmaları  gerekecek. Demezler mi Adil başkan sen aday ken bu denli zorlattılar mı diye.. Yoksa yaklaşan kongre öncesi bu tüzüğün maddesini değiştiğine göre, tek adam mantalitesine devam etme niyetinin oluşudur sanırım.

Mali Genel Kurul yapıldı; Bu sezon yayın geliri;Katılım payı: 35.500 Performans,Galibiyet: 2.80,Beraberlik: 1.40,Ligi 5. Bitirirse; 7.20 Eski Para birimi ile trilyon..Kulüp, dürüstçe yönetilse idi bugün bütçesi artı da idi..!

Bilindiği üzere mali genel kurul geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşti. İlginç olan 2016-17 sezonu ndan kalan bakiye borcu bugünümüze aktarmaları.oysaki Kulüpten ayrılan yerli oyuncu, resmi alacağını sezon bitiminde alır. Şayet kulüp, futbolcunun parasını vermezse, futbolcuda tff’ye protesto çeker ve yeni sezon başlamadan kulüp bu borcu öder. Aksi halde TFF, kulübe transfer yasağı getirir..! O kadar çok saçma sapan gelir gider tablosu oluşmuş ki evlere şenlik..

Ligler sona erdi. Mali Genel kurulda. Sıra Genel kurula geldi. İki aday adaylığını açıkladı. Nitekim bu yüklü parayı yatırırlar mı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bunu da zamana bırakacağız ve hep birlikte takip edeceğiz. Adil Gevrek’in tüzük değişikliği ve akabinde son Bursa maçında as futbolcuları gönderişi sonrası birileri çıkıp hem mali genel kurula hem de tüzük değişikliğine bir şeyler yapacak mı izleyip göreceğiz.

 

 


 

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas
08Kas

Birileri Artık Dur Desin…!

30Ekm

Paşa Gibi Mağlup Olduk..!

23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!