Oyun Berbat, Sonuç Güzel...! - Said Yalcin

Oyun Berbat, Sonuç Güzel...!


Galatasaray galibiyeti sonrası, deplasmanda son haftalarda gol atamayan ve galip gelemeyen Alanya spor Bahçe şehir okulları stadında Yeni Malatyaspor’u ağırladı. Savunma ağırlıklı futbolu ile galip gelen Evkur Yeni Malatyaspor, 3 puan alarak kente dönmüş oldular.

7.Hafta da Akhisar’ı kendi sahasında 2-1 mağlup eden ve o haftadan bu yana galibiyet yüzü görmeyen, gol atamayan Alanayaspor ,geleneği 11.haftadada sürdürdü. İyide oldu Evkur Yeni Malatyaspor’un hanesine  3 puan yazdırmış oldular. 90 dakika boyunca Alanyaspor kalecisi Haydar’ın eline sayabildiğim kadarıyla 4 veya 5 defa top değmiş oldu. Buda gösteriyor ki, Yeni Malatyasporun defans ağırlıklı futbolunu 90 dakika boyunca sürdürmesidir. Oyun adına berbat diyebilirim, ama şartlar ne olursa olsun iyi de oynasan, kötü de oynasan  gelen 3 puan keyif verici..

Futbol 3 haneli sonuca gebedir. Futbola düşkün olan taraftar, takımından her zaman iyi futbol ister. Fanatik taraftar ise, iyi veya kötü gelen sonuç 3 puansa gerisi teferruat der. Aslında taraftar stada daha çok takımının futbolcularına destek amaçlı  ve kulübünün ligde kalması veyahut ta daha iyi yerlerde olması hedefiyle, eşinden,çocuğundan ,ailesinden ödün vererek stadlara giderler. TFF Süper lig’de de farklı şeyler yok aslında. Kimi spor yazarı iyi futbol ister , rakibe eziklik istemez, kimi  spor yazarı da eziklikte olsa 3 puan geldi gerisini salla gitsin der.  En önemlisi ise maç maç takımını görerek yorumlayan spor yazarlarıdır sanırsam.

Gelelim her hafta olduğu gibi Alanya spor karşılaşmasına. Galip gelen kanaatimce 4 futbolcu oldu. Gol Adem den geldi ama galip gelen defans kurgusu oldu. Erkan Kaş, Murat Akça, Sadık Çiftpınar ve  Chabeake. Hakikaten bu karşılaşma da bu dörtlü öylesine güzel savunma yaptılar ki, ben şahsım adına bu futbolcularımızın önünde şapka çıkarttım. Helal olsun dedim. Aldığınız para size sonuna kadar helal olsun dedim. Yalan da dememişim değil mi?. Özellikle Murat Akça’nın fiziki ve kondisyon açısından formunda olması , beni son derece sevindirmiştir. Mina bundan sonra formasını almak için çok çabalayacak. Gerçi Erol Bulut hoca çoğu kez futbolcuların üzerinden oynayarak yerlerini değiştirme gibi bir egoya sahip.  Aleksic gibi deneyimli bir futbolcu nasıl yedek te bekletiyorlar sa, iyi oynayan herkes de bir bakarsın yedeğe çekilmiş olabilir.

Golü bulduktan sonra yani 12. Dakikadan sonra takım olarak atak yerine , savunma ağırlıklı futbolu tercih ettik. Alanyaspor futbolcularının alanlarını daralttık. Orta sahada pas yapmalarına müsaade etmedik. Ciddi atakları oldu ama bunu bertaraf etmesini bildik. Farnolle’den her ne kadar kalesinde çok ciddi pozisyonlar çıkarmasa da (penaltı hariç) ben halen Ertaç’tan yanayım. Bir çok taraftarımızda Ertaç’ın kalede daha güven bir isim olarak söylediklerini ve içlerinden geçtiğini hissediyorum.Aslında ilk yarı neredeyse bitecek biz halen ilk 11’i halihazırda kuramadık.

Boutaib doğrudur ilk haftalarda bende fazlasıyla memnundum. Nitekim bugün oynanan karşılaşmada ayakta durmakta zorlandı. Toplara vurmada halsizliği göze çarptı. Pereıra  kanadında donuktu. Adem çoğu kez faulle durdurulabildi. Guılherme bana göre fazlasıyla  yoruldu. Kanatta değil de kendisini orta sahada değerlendirilmesi ciddi anlamda katkı sağlayacaktır diye düşünmekteyim.

Evkur Yeni Malatyaspor 12.hafta da Trabzonspor’u ağırlayacak. Galatasaray karşılaşmasında ki gibi biletlerin tükenmesi ve akabinde, taraftarların 90 dakika tezahüratı şart. Vefalı taraftarlarımız öyle zannediyorum ki Trabzanspor karşılşamasında Malatya Stadının hınca hınç dolduracaktır..

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!

12Ekm
04Ekm

Tepkiler Vız Gelir..!

25Eyl