Mücadele Başarıya Götürür..! - Said Yalcin

Mücadele Başarıya Götürür..!


Geçtiğimiz hafta takımdan ayrılan ve ayrılışı sosyal medyaya bomba gibi düşen, kimileri istifasının doğru olduğunu belirtirken kimileri de yanlış olarak lanse ederken, biz Erol Bulut’un gidişine ‘olumlu’ not verirken herkes üzerimize gelmiş, yanlış düşünceye sahip olduğumuzu belirtmişlerdi.

Kasımpaşa maçı ile hücum futbolunu ve mücadele eden bir takım hüviyetine giren takımımız da ne değişti de göze hoş gelen akılcı futbol oynamaya başladı dersiniz..? Erol Bulut’a çok değil iki hafta öncesinde ‘egoyu tatmin eden teknik adam’ derken birçok eleştiri almıştım. Bildiğimiz kadarıyla ve akabinde gördüğümüz kadarıyla,  futbolcular üzerinden prim yapmaya çalışan ve akabinde iyi olan futbolcular üzerinden, egosuna yenik düşen Erol Bulut hoca sanırım tecrübe sahibi oldu takımımızda. Ve daha doğrusu takımımızdaki futbolcular rahat bir nefes almış oldu. Ve kendilerine çeki düzen vermeye başladılar. 2 haftalık periyotta futbolcuların mücadelesi  ise takdire şayandır.

Biz iyi yönetilmediğimizi de açıkça beyan edenlerdeniz. Yani yalakalık, şak şakcılık yapan bir kalem değiliz. İyi yönetilmediğimizi har daim yazarım. Yazmaya da devam edecem. Kongre’de iyi bir adayın kulübü kurumsallaştırma yönünde imza atacak tecrübeli yöneticilerin var olacağından da eminim. Kulüp tek adam mantalitesine son vermeli. Kulübü sağda soldan yada TFF ‘dan gelen para ile yönetmek kusura bakmayın ilkokul çocuğuna da versen yapabilecek bir durumdur.

Kimse şahsıma diyemez ki, sen Malatya spor düşmanısın. Her kesimi eleştiriyorsun. Ben saçımın tek teline kadar Malatya sporluyum. Bizler maçı anlık yani izlediğimiz periyotta analiz eder yazılarımız da o yönde yazarız. Birçok yazımda dile getirmişimdir. Öz Değerlerimizin (teknik direktör) ne eksik yanı var, Erol Bulut’tan şundan bundan. Öz değerlerimize gereken destek ne zaman verilmiş de başarılı olamamışlar. Hayati Palancı Yeşilyurt’ta bizleri sevince boğdu. Ve inanıyorum ki 3.lig’de profesyonel olarak bir takımımız daha olacak.

İlk yarı iyi olmayan Yeni Malatya spor Akhisar karşısında, ne yalan söyleyeyim mücadeleyi sevdim. Takımda yardımlaşma, pas grafiği, gol bulma yolunda çaba hakikaten takdir edilmesi gereken hususlardan birkaç detayı. Şu futbolu ilk yarıdan bu zaman kadar oynayıp da ilk 5 şurada kalsın, ilk 10’nun altında dahi olsaydı taraftar o stadı hınca hınç doldururdu. Bu Ali Ravcı başarısı mıdır derseniz, bunu söylemek de çok yanlış olur düşüncesindeyim. Ama bildiğim tek konu futbolcuların daha rahat hareket etmesi, kafalarının daha raht bir şekilde yeşil zemine çıkmasıdır. Futbolcunun kafası rahat olacak ki sahada kendini gösteriversin.

İkinci yarıdaki özellikle , Donald’ın yerine giren Ahmet Ildız ile birlikte takım daha rahat daha akılcı futbol oynadı. Orta sahadaki üstünlük golleri de beraberinde getirmiş oldu.  Ertaç Özbir devamlı kalede kalmasından yana olduğumu her defasında belirttim. Güven veren bir kalecimiz. Kadro dışı kaldı, ama o mücadelesinden vazgeçmedi. Helal olsun Ertaç’a. Akabinde Chabeake şapka çıkartmak gerekir derim. Yine Bülent Cevahir  3 haftalık periyotta  kanadını sağlam kullanan futbolcuların başında gelmektedir. Alınan 3 puandan ötürü teknik ekibi ve tüm futbolcularımızı tebrik ediyorum.

 

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Eyl
14Eyl

VAR’da utanç verici gece..!

06Eyl

Haydar Karaduman Ağabeyime..!

29Ağs

Galibiyet Harika, Ya Zemin..!

23Ağs
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun