Maestro Şef: Gökhan Töre - Said Yalcin

Maestro Şef: Gökhan Töre


Uzun zamanlık galibiyet yemini bozuldu. Nihayet Göztepe karşısında akılcı futbol ile galip geldik. Defans’ta Hadabe kritik müdaheleleri takımı demorolize etmekten kurtardı ve takımı ateşledi. Gökhan Töre, takımı son haftalarda maestro şef gibi yöneterek, iki güzel asist ile galibiyetin mimarlarından.
Alan savunması ... çok da önemli değil bu saatten sonra güzel futbol oynamak. Hatırlarsanız Erol Bulut’un elindeki malzeme kısıtlı olmasından dolayı, en iyi alan savunması ve kontratak yapan takım hüviyetindeydik. Bu hafta Hikmet Karaman hocaya bir iksir içirmişler ki aklı başına gelmiş. Şükürler olsun Fofana haricinde takım gayet ciddi, alan savunmasında hata yapmayan ve rakip futbolculara rahat alan bırakmayan bir takım anlayışı içerisinde 90 dakika futbol oynadık. Yardımlaşma futbolcular arasında gayet iyiydi. Özellikle Gökhan Töre ve Umut Bulut maçın kahramanlarıydı.
Takımda gol sevincide fazla olmadı. Umut Bulut’un gol sonrası sevinci ciddiye alınmalı. Öyle sanıyorum ki futbolculara olan ödemeler gerçekleşmiyor ve akabinde tecrübesi ile liglerde sevilen bir isim Umut Bulut gol sonrası sevinçlerini bu şekilde yapmadığını ve bir yerlere gönderme yaptığını anlamak çok da zor olmuyor.
ÖZGÜR YANKAYA
Dakika 76’da verilen penaltı hakikaten evlere şenlikti. Penaltı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan VAR denilen lanet teknoloji ile irtibat kurmayan, VAR’ın o değerli hakemleri tarafından uyarılmayan bir penaltı ile karşılaştık. Allah’ın adaleti yerini buldu çünkü hem orta hakemi hemde var’da süs biberi gibi duran hakemlere tokatı bastı 2 dakika sonra. Hikmet Karaman sersenişinde haklımıy dı evet haklıydı. Ama daha sakin olabilirdi ve kırmızı kartı görmemeliydi. Nitekim uzun haftalar sonrası gelen galibiyeti birileri tarafından engellenmesine sinirlenmişti sayın hoca.
BAŞKAN ARTIK ŞAPKAYI KOY MASAYA
BTC Türk yenimalatyaspor başkanı Adil Gevrek, artık şapkasını koyması lazım masaya. Bir maç galip geldik ve daha 6 haftalık bir maraton var. Akılcı futbol oyunu ile ligde kalıcılığımız tescillenir. Tabiki Adil Gevrek başkanın ve yönetimin futbolculara olan ödemelerini hafta içi yapması garantisi ile.
GÖKHAN TÖRE-UMUT BULUT- HADABE
Tecrübesiyle takımı maestro şef gibi yöneten orta sahada basmadık yer bırakmayan, iki güzel asist golü ile galibiyetin mimarı olan Gökhan Töre. Göztepe karşılaşmasındaki performansı tam bir profesyonel şekildeydi. Taraftarlar onun bu futbolunu sahaya yansıtmasını özlemiş. Bu haftadan sonraki zor süreç te Töre takımın beyni olarak çok güzel işler yapacağına artık emin olabilirsiniz.. Umut Bulut yaşı itibari ile sahada gezinen bazı genç futbolculara örnek. Bu karşılaşmada Umut hakikaten forvetteki görevini de Sakıp Aytaç’ın bölgesi olan sol kanadı da iyi korudu. Hadabe bu karşılaşma da kritik müdaheleleri ile alkışı hakkeden futbolcuların başında geldi.Bir parantez de Youssouf için açmak lazım. Oyuna girişi ve oyunda kaldığı süre içerisinde hatasız oynamakla birlikte, golün asistini yapan genç futbolcumuz içinde bir alkış göndermek gerekir diye düşünüyorum.
Haftaya Cumartesi saatler 18,30’u gösterdiğinde Fenerbahçe ile oynanacak karşılaşma da olacağız. Hafta içi tüm sorunlar halledilmeli. İstanbul’dan en az 1 puanla dönmeliyiz.  
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis