Maçın kahramanı Hakem Alper Ulusoy - Said Yalcin

Maçın kahramanı Hakem Alper Ulusoy


Kimseden çekmedi Yeni Malatyaspor bu hakemlerin yanlı beceriksiz düdüklerinin yüzünden. Bir anlık terlerini buz gibi yapıp, rakip futbolcuların oyunu soğutması gerekirken bizim karşılaşmalarda 12.adam hep devrededir. Bu maçın hakkı mağlubiyet değildi. Nitekim devreye yine yönetimin beceriksizliği ve teknik heyeti zora sokan transferleri gündem haline geldi.
ilk yarıda özellikle defans da Mina ve Hadabe'nin saç baş yoldurtan hataları gollerin gelmesine sebeb oldu. Akabinde 9 ay sahalardan uzak kalan ve Erkan Kaş'ı yedeğe koyan Sakıp Aytaç  kanadını iyi kullanamadığı gibi hem mevkisinde hem de ataklara katılamadığı gibi ağır bir futbolcu olduğunu bizlere göstermiş oldu. Gerçi hata Sakıp'da değil hata yönetimde. Mina'nın alternetifi yok. Mina her karşılaşmada hatalarını kat be kat üstüne koyarak oyunda kalmaya devam ediyor mecburiyetten. Yapılamayan transferler yüzünden takımın iskeletini kuramayan Sergen Yalçın ve ekibi bunca olumsuzluklara rağmen birde saha içinde hakem faktörlerine karşı mücadele etmek zorunda kalıyor. Oysa ki takımımızın canı hakemler tarafından fazlasıyla yanmakta. Bunun sorumlusu ise ses çıkarmayan, sus pus olan ama tek adam mantalitesine devam eden Adil Gevrek Başkandır. Şahsı ile yineliyorum Adil Gevrek'in hiç bir sorunum yok. Ama Futbol yöneticiliği basit iş değildir vesselam. Hele hele tek adamlık hiç değil..
Malatya futbolu, tarihinde ilk defa 2003-2004 sezonunda Malatya spor ile UEFA Avrupa ligiyle tanışmıştı.Malatya spor, İsviçre’nin Basel takımına ilk maçta evinde 2-0 mağlup olmuş ve rövanş maçında da 2-1’lik galibiyet ile kupadan elenmişti..!Malatyaspor, 2005-2006 sezonunda da bir alt kümeye düşmüştü..! Aklımıza efsane Malatyaspor gelince bu hatalara düşmemek adına şimdiden yönetimi uyaralım. İş İşden geçmeden şapkasını koysun bir zahmet masanın üstüne.Yahu bu takıma transfer şart.  
Takımın gücü bu. Takımı yerden yere vurmak elbetteki istemeyiz.Nitekim Bedava futbolcu  cimri ve vizyonsuz yönetimdir bu futbol takımını bu hale getiren. Ve akabinde taraftarı ikiye üçe bölenin ismidir bu yönetim. Basını 5 'e parçalayanın adıdır bu yönetim. Basına stat'ta saldıran dır bu yönetim. Vizyonsuz dur.. Daha ne sayayım ki. Biz bir maç da alınan galibiyet sonrası da eleştirilerimizi yapıcı olarak takım üzerindeki futbolcular üzerinden yapıyoruz. Ve her zaman söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz. Bu takımın başına yönetim kralını da getirse olmaz kardeşim olmaz. Sebep  elbetteki yönetim ve beceriksiz transferler...
Hakem Alper Ulusoy hakikaten alnının akıyla gittiğini sanıyorsan ve bu maçı tertemiz yönettiğine inanıyorsan sana yazıklar olsun.  Verdiğin ve vermediğin , verilen gollerin faul ve ofsaytla kesen Ulusoy , bu takımın akıtılan terine engel oldun . Suç sende değil suç seni hakem yapıp , aksiyonu yüksek maçlara verenlerde. Suç senin bu yanlı tutumun karşısında sessiz kalan yönetim.  
iki haftalık bir süreç uzun zaman. Umarım yönetim artık teknik heyetle istişare eder ve herşeyi yoluna koyar. 4.hafta karşılaşmasında Ankaragücü'ne konuk olacağız. Rasgele diyelim. Ve bir parantez açmak isterim Özere. Oynadığın futbol aldığın para sana sonuna kadar helal olsun..
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis