Kupa Tek Hedef..! - Said Yalcin

Kupa Tek Hedef..!


Trabzonspor karşısında Yeni Malatyaspor yedek ağırlıklı çıktığı karşılaşmada ezilmedi. Akabinde Trabzonspor’a futbol oynatmadık takim, Erol Bulut’un oyuncu değişikliklerinde yaptığı akıl almaz yanlışlıkları yüzünden ve akabinde hakemin Mustafa Akbaş’a ikinci sarı’nın haksız bir şekilde verilmesi ve kırmızı kart ile Oyun dışı bırakılması mağlubiyeti getirdi diyebiliriz.

Aklımıza şöyle bir düşünce hasıl olmak ta; Erol Hoca yerinde olsam bu yedek kadro ile kupa maçına çıkarım. En azından özlemini duyduğumuz futbol anlayışı. Trabzonspor gibi dev bir takıma boyun eğmeyen, sahada dişe diş mücadele eden bir takımımız vardı. Maç öncesi yedek kadroyu gördüğümüzde sizlerde ve  bizlerde de kocaman soru işareti bırakmış olsa da  zihnimizde, maç saati futbolcularımız yüzümüzü kara çıkardı diyebilriz.

Akıllar belliki teknik heyet ve yönetimin kupa maçında. Nitekim lig’de kalıcılığımız henüz kesinleşmiş değil. Lig’de zorlu mücadelelerimiz mevcut. Son 5 haftaya girerken , 3 iç saha maçımız 2 ‘de dış saha maçımız var. Bu maçlar zorlu karşılaşmalar. Bu hafta iç saha maçında Kasımpaşa akabinde ligde kalıcılığını can havli ile tasdik etmek isteyen Akhisara konuk olacağız. Sonraki haftalar ise Erzurumspor iç saha,Antalyaspor dış saha ve ligin son maçı da Bursaspor ile oynanacak. Çantada keklik görmemek gerek yani ligi. Tutturduk Kupa finalini ama, Galatasaray kolay lokma olmamakla birlikte, o maçda da kupayı almak isteyen ve kulübe maddi bağlamda para kazandırmak isteyen bir takım olacaktır.

Trabzonspor karşılaşmasına gelince, Seth tamamen yedekte kala kala bitmiş tükenmiş görüntüsü verdi. Yani paslanmış seth cilalanması lazım. Akabinde Robin Yalçın bu takımda yeri var mı derseniz, kanaatimce transfer edilmeyecek bir futbolcuydu. Donald son haftalarda orta saha da çok top kaybetmekte. Oysaki Donald’dan beklenti  çok fazla. Bugün bana göre sahanın en iyilerinde Bülent Cevahir oldu. Sol kanatta hakikaten hem hücumlara katılması hem de defans da görevini layıkıyla yaptı diyebiiliriz.  Mustafa Akbaş’ın ikinci sarısı bana göre tamamen yersizdi. Yan hakemin gözleri önünde cereyan eden pozisyonda hakikaten Akbaş’ın hiçbir müdahelesi olmamasına rağmen hakemin ikinci sarıdan kırmızı vermesi  oyun üzerindeki hakimiyetimizin bitişine sebeb oldu. O dakikaya kadar Takımımızda her şey yolundaydı.

Takımımızda Erol Hoca’nın oyuncu değişikliklerinde akıl almaz hataları son haftalara damga vurmuştur. Hatta bu değişiklikler sebebiyle takımın mağlubiyeti söz konusu. Son 5 haftaya girerken en azından 2 galibiyet almamız ve ligde kalıcılığımız tescillenmesi gerek diye düşünüyorum. Türkiye Ziraat Kupası maçında takımımıza Galatasaray karşısında başarılar diliyorum.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis
11Nis
05Nis

Onur Şeref Haysiyet !...