İyi Oynamadık Puan Aldık…! - Said Yalcin

İyi Oynamadık Puan Aldık…!


Yeni Malatyaspor Göztepe karşısında ilk yarı olarak iyi değildi desek de, topla oynama oranları yüzde 67 lehimize gösteriyordu. Eksik kadro ve akabinde geçen hafta olaylı Kasımpaşa maçının olumsuzlukları futbolcuların üzerinden gitmemiş olacak ki, hakemler karşısında çok ama çok dikkatli olduklarını gözlemledik.

Ne kadar profesyonel olursan ol, futbolcularında bir et ve kemikten oluştuğunu akabinde hislerinin var olduğunu düşünecek olursak, elbetteki hakemlerin TFF ve MHK’nın  gözle görülür haksızlıkları karşısında her maça tedirgin çıkar. Nihayetinde başarılı bir teknik adam hakemler hakkında konuşmayan Sergen Yalçın’ı dahi haksız bir şekilde 4 maç ile cezalandıran kurumlar karşısında futbolcularımız da temkinli olmakta haklı sanırım. Göztepe karşılaşması da kanaatimce böyle bir karşılaşma oldu..

Çok mu kötü futbol oynadık asla eksik kadro karşısında oynanabilecek en güzel futbolu yansıttık. Topu en fazla ayağımızda tuttuk ki ilk yarı istatistikler yüzde 67 ile topa daha çok hakim olan taraf olduğumuzu kanıtladı. Aslında ligler başlamadan haftalar önce bağırdık durduk sizlerde bu sersenişimizi haklı bulursunuz sanırım. Sol kanat dedik durduk. Erkan Kaş’ın yürüyecek hali kalmadı. Doğru dürüst ataklarda var olduğunu göremedik. Donald çok ağır bir futbolcu kalite kumaş ama oda son haftalarda ki formsuzluğu orta sahayı ve defansı zor duruma sokmakta. Jahovic birebir mücadelelerde başarısız. Bugün varlığı yokluğu belli olmadı. Alternatif futbolcumuz maalesef bu bölgede de mevcut değil.

Yönetim olarak futbolcu transferlerinde hep ucuza , 9 ay gibi sahalardan uzak kalan futbolcuları aldık. Onlarında form tutması takıma adapte olması uzun bir zaman almakta. Haliyle bu durum teknik adamları zora sokmakta. İlk yarının bitimi ile birlikte sanırım Sergen hocanın konu hakkında yönetim ile ciddi bir şekilde görüşmesi olacaktır. Bu takıma 3-4 takviye zorunluluğu var. Örnek sakatlanan veya cezalı futbolcular oluştuğu zaman alternatif futbolcunda yoksa zorluk çekersin bu ligde…

Göztepe karşılaşmasında evet o alışageldiğimiz ofansif futbolu sahaya yansıtamadık. Oynanması gereken futbolu oynadık. Olumsuzluklar karşısında futbolcularımız sahada en güzel futbolunu sergiledi kanaatindeyim.  Gökhan Töre haftalar sonra ilk defa ilk 11 de kendine yer buldu. Golü de attı. Son dakikalardaki  Guılherme’nin akıl dolu pasıyla buluşan Gökhan’ın  vuruşu direkten dönmemiş olsaydı galip bir şekilde şehire dönüyorduk.

Milli takım maçları nedeniyle lige verilen ara en çok da takımımıza yaramış oldu. Bu arada sakatlıklar bitecektir. Cezalılar yerlerini alacak. Ve 24 Kasımda akşam 19.00’da Fenerbahçeyi kendi sahamızda mağlup edeceğimize canı gönülden inanmaktayım. Yeterki teknik adamlarımıza ve futbolcularımıza olan güven her zaman varolsun.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis