İşkence Sona Erdi..! - Said Yalcin

İşkence Sona Erdi..!


Nihayet spor toto süper lig’de kabus, işkence sona erdi. Fenerbahçe’den beş yiyerek ligi bitirdik..Ağamız bizlimle eğlendi durdu. Kulüp çalışanlarının maaşları ödenemedi. İki futbolcunun satışından gelecek para ile de kendini kurtarma peşinde..
Spor Toto Süper lig nihayet Yeni Malatyaspor sevdalıları için sona erdi. Kan kustuk, sabahlara kadar uyarılar yaptık . Köyün sahibi Adil Gevrek ve zevatları inadım inat diyerek kulübü bir türlü bırakmadı. Şehrin İleri gelenlerini, taraftarı açıkçası şehrin tüm futbolseverlerini parçaladı durdu. Kulübün çalışanları isyan etti. Ödemeleri iki defa Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından yapıldı. Tetteh ve Mustafa’nın serbest kalmaması için para federasyona yattı. Tetteh ve Mustafa’dan gelecek parayı da alıp buyrun takım sizin olsun diyip sıyrılıp gidecek..Bu kadar basit bir şekilde gitmemeli Adil Gevrek.. Hesap mekanizmaları mutlaka devreye girmeli. 
Ya sana nediyelim Cihat Arslan..Her maç sonrası kulübü, şehri yerin dibine soktun. Sanki silah zoruyla getirildin. Giden teknik adamlara dil uzattın. Akabinde devre arasında yaşanan soyunma odasını anlattın. Bu da yetmezmiş gibi genç futbolcuların kramponları olmadığını söyleyerek dibe vurdun. Fenerbahçe karşısında 17-18 yaşındaki çocuklara saha kenarında fırçaladın durdun. Her maç sonrası ulusal basına bizleri rencide edici beyanatlarda bulundun. Senin de Adil Gevrek gibi yatacak yerin yok Cihat Arslan hocam beyanatların ile…
Ligden düşme kalktı senaryosu sosyal medyada çığ gibi büyümekte. Aslında süper ligin tescillenmesi demek TFF ve MHK’nın Türkiye’de bitişi demektir. Avrupa basınında futbolumuz bu sezon kara leke olarak hafızalarımızda yer alacak. Yeni Malatyaspor bu sezon bu lig’de hakemlerin acımasızca yönetimine maruz kaldığı gibi, bir çok kulüpte bu konuda fazlasıyla zarar görmüştür. TFF Başkanının istifası, 13  hakemi kızağa çekip, tekrar maç verilmesi, tamamen süphe dolu sahneler ile cereyan etmiştir. Bu ligin tescillenmesi hakikaten futbolumuzun yüz karası olacaktır.
Lig’den düşme kalksa dahi kulüp şu anda borç batağında..Kulaktan dolma beyanatları vermekle meşgulüz. Çünkü bizim bir basın sözcümüz hiç olmadı. Bizim ağamızda paşamızda Adil Gevrek’ti. Ay sonu olağan mali kongre gerçekleşecek. Eğer Adil Gevrek’i temize çıkarırsa mali kongre, sizinde yatacak yeriniz yok derim sayın kongre üyeleri ..Bilindiği üzere Adil Gevrek aday olmayacağını söylese de, buna inanmamakla birlikte, duyumlar kulübü A.Ş yapma adına çalışmalarını sürdürdüğü yolunda. Akabinde Kamil Göksu beyefendi de bugün lüks bir otelde basın toplantısı düzenleyerek ilginç beyanatlar verdi. Şahsımın asla güvenmediği ve toplantıya katılmadığı programa, Editörümüz Ertuğrul Gazi Gürhan’dan aldığımız beyanatlar ile yola çıkıyoruz…
Kamil Göksu, artık Adil Gevrek’in karşısında olduğunu açıklamış. Yahu sen değilmiydin, 8 senedir Adil Gevrek’in yönetiminde olan muhasebesini tutan. Noldu da bir anda karşısına dikiliverdin. Bakın ne demiş Kamil Göksu; “Yeni Malatyaspor’u tüm halkımızla yönetmeye talibiz. Asla ve asla şüpheye, şaibeye fırsat vermeyecek ve herkese karşı şeffaf olacağız. Oluşturduğumuz bütçe ile, hali hazırda yapmış olduğumuz sponsor görüşmeleriyle mali yönden zor günler geçiren kulübümüzü düze çıkaracak planlamaların hepsini tamamlamış bulunmaktayız. Kulübün her kaleminde borç olması hepimizi karamsarlığa sürükleyebilir , ancak mazbatamızı aldığımız günden itibaren sürdürülebilirliğini kaybetmiş olan kulübümüze sağlayacağımız maddi kaynaklar ile takımımızı tekrar mali yönden sürdürülebilir hale getireceğiz’ diyerek takımı yeniden süper lig’e çıkaracaklarını söyledi”
Şimdi bu sözlerin aynısını biz 2 sene önce lig’den düşen ama, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, hem pandemi hem de ilimizde yaşanan deprem nedeniyle düşme olayının kalktığı günlerde Adil Gevrek’in verdiği beyanatlarla aynı değilmidir?.. Adil Gevrek ne demiş ti , hatalarımızdan ders aldık, şehrin takımı Yeni Malatyaspor’u  birlik ve beraberlik içerisinde, yöneteceğiz. Bu söylemlere inanmadığım gibi, takımı ivedi bir şekilde kayyuma teslim edip, Adil Gevrek ve yönetiminden buna Kamil Göksu ‘da dahil hepsinden hesap sorulmak kaydıyla,  futbol bilgisi yönetimi ile, güven veren Yeni Malatyaspor sevdalılarına verilmelidir diye düşünüyorum…Yeni Futbol yasası bunu gerektirmektedir.
Kamil Göksu beyanatlarında, ‘ Bu kadar emek, katkı ve destek vermemize rağmen takımımız küme düşürülmüştür. Takımımız mali olarak bir darboğaza girmiştir. Burada yönetimsel hataların olduğunu hepiniz gibi bende gördüm. Bu süreçte elbette ki benden destek beklemeyin. Bende sizler gibi Adil Gevrek’in yanında değil karşısındayım. Bu hataları gördük ve bende yönetime talip oldum’.
Bu beyanata aslında söylenecek fazla da bir şey yok. Kendi söylemleri ile kuyunun dibine düşmüş. Demezler mi size, yönetimsel hatalar varsa, neden iş işden geçmeden başkaldırmadın. Denetleme Kurulu Başkanlığı görevini resmi olarak yürütüyorsun, neden kulübün çalışanlarına destek olmadın..?
Kısacası açıklayayım; bu kulüp sahipsiz bırakılmamalı. Şehrin ileri gelenleri özellikle Vali Bey ve Büyükşehir Belediye Başkanı , mutlaka ama mutlaka hesap sormalı. Tüzük gereği hesap soramıyoruz mantalitesi de artık eskiyen bir söz oldu diye düşünüyoruz. Bu kulübü buralara getirenler mutlaka yargı önünde hesap vermeli vesselammm…..

 
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Eyl
04Eyl

Aynı Senaryo..!

25Ağs
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz