İlk 11 Sanki Oturdu Nihayet…! - Said Yalcin

İlk 11 Sanki Oturdu Nihayet…!


İki Anadolu takımının mücadelesi. Zevkli olacağı günler öncesinden belliydi. İki takım taraftarı dostluk mesajları ile sosyal medyada patlama yaptı. Deyimi yerinde ise, iki kulübün taraftarı da düşman çatlattı. Goller ardı ardına gelince de, Trabzonspor futbolcuları demorilize oldu. Güzel bir galibiyet geldi. Nihayet taraftar gönüllerince eğlendi.

Aslında bugün alkışı hakkeden taraftarlarımızdır. Mücadeleye başlarken İstiklal Marşı okunduğu an, taraftarların,’Lösemili Çocuklar Haftası’ olması münasebetiyle, farkındalık yaratarak maske  taktı. Takdire Şayan  farkındalık oldu. Tebrik ediyorum. Ve akabinde maç başlamadan evvel, taraftarlar arasındaki dostluk, tribünün içine kadar yayıldı. Ünal Karamana olan sevgi seli tüm  stadı inletti. Yani diyeceğim maç başlamadan herşeyin güzel geçeceği belliydi sanki…Bilet satışlarında da gayet iyi bir satış gerçekleşti. Günün ilk maçı ve ilk galibiyetinin gelme vakti yani…

Erol hoca sanki ilk 11’i buldu.Geçen haftaki yazımda Murat Akça’nın iyi performansı sonrası yedeğe çekilmez dedik ama, Mina yine formasına kavuşarak, iyide bir performans sergileyerek takımın galibiyet almasına büyük katkı sağlamıştır.Akabinde Aleksic gibi deneyimle bir futbolcun var ise, yedekte oturmamalı demiştik. Aleksic bugün yüzümüzü kara çıkartmayarak, müthiş performansı ile ve attığı şık goller ile ilk 11’in futbolcusu olduğunu anımsattı. Guılherme yerinde orta sahada oynadığı zaman, hem gol atar hem de attırır demiştik. Atom karınca misali hakikaten sahanın enlerinden olan Gulherme, futbolun gerektirdiği tüm güzel ambiyansları bizlere göstermiş oldu.

Genç orta saha oyuncusu Ahmet Ildız ise Donald’ın sakatlığından faydalanarak formayı kaptı. İyiki de kapmış. Müthiş oyunuyla orta sahada basmadık yer bırakmadı. Demekki Erol hoca oyun sisteminde savunma ağırlıktan yana ofansif futboluda benimsemesi gerekiyor artık.Bugün gördük ki, 5-0 galip olan takımımız halen pres, halen gol bulma, halen topa sahip olma gibi becerileri yansıttılar. Korkusuzca oynadılar. Rakibe geniş alan bırakmadılar, ilk yarının 15 dakikası hariç.

Erol hoca 13.Hafta Kasımpaşa deplasmanında oyun sisteminde değişiklik yapmadığı sürece, oyuncular üzerinden yer değişikliği yapmadığı sürece, her hafta yaza yaza dilimizde tüy bitmek üzere, ego tatmini yapmadığı sürece ilk yarıda istediğimiz puanları toplarız düşüncesindeyim..Şu futbola inanın artık taraftar da desteklemek amacıyla stadı ful doldurur düşüncesindeyim. Rakip kim olursa olsun, korkusuz futbol,  hücuma dayanıklı futbol , dar alanda pas alışverişleri karşısında, galip gelemezsek dahi, mutlaka iyi bir puanla ayrılırız maçlardan.

Bu arada maç günü bir otelde konaklayan 1987 yılında Efsane Malatyaspurmuzun , yıldız futbolcusu olan, Trabzonsporun deneyimli teknik direktörü Ünal Karamanı’da ziyaret etmiştim. Şaka vari , sen cansın ama hocam, bugün sanırım Yeni Malatyapsor bu karşılaşmadan galip ayrılacaktır . Ünal Karaman hocamız , her zaman Malatyaspor taraftarlarının gönlünde yer almış, ve olmaya da devam edecek kalite, beyefendi, kişilikli bir futbol adamıdır..

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!