İlahi Adaleti Unuttunuz ..? - Said Yalcin

İlahi Adaleti Unuttunuz ..?


Yeni Malatyaspor deplasmanda almış olduğu puanla ilk yarı tatiline girmiş oldu. Bursa karşısında vasat bir futbol sergilesek de, mağlup olunmayacak takım değildi Bursaspor.Uzatma dakikalarında verilen penaltıyı ise, Allah’ın adaleti olarak gördüm. Beleş verilen penaltı, ve VAR’ı var gibi kullanamayan hakem triyosunu ise esefle kınıyorum..İlahi adaleti unutmayın beyler…!

Futboldan öte dikkatimi çeken olaylardan biri de, maçı anlatan spiker ile yorumcu  Tunç Kayacı oldu. Malatyaspor bu arkadaşlara ne yapmış acaba? Bu düşmanlık, bu küstahlık nedir acaba? Malatyaspor’un başarısına leke sürmek isteyen bu ikiliyi sizlerin huzurunda Allah’a havale ediyorum. Bir spiker ve akabinde bir yorumcu bu denli gösterebildi Malatya düşmanlığını. Yayıncı kuruluş umarım konu hakkında gerekli işlemleri yapar, maçı başından itibaren izler ve spikerlerinin yorumcularının ne denli bir Malatyaspor düşmanlığı sergilediklerini izlerler ve uyarı yaparlar sanırım. Bu arada vefalı taraftara da bir özür borçları bulunmakta.

Karşılaşmaya gelince, deplasman da oynanması gereken en güzel futbolu sergiledik. Nitekim kendini bilmeyen , maçın havasını kaldıramayan, dağınık hakem triyosu ile karşı karşıya geldik. 45+1 de gelen Bursaspor golünde defansın hatası olarak gözlemleyebiliriz. Havanın ve saha şartlarını da göz önünde bulundurursak, ilk yarı da neredeyse pozisyon olmadan bitmek üzereydi. Umut Nayır’ın bir kafa şutu hariç orta sahada  geçen tatsız tutsuz bir karşılaşmaydı. 45+1 de gelen gol ise, maçın ikinci yarısında daha kalite bir karşılaşmaya gebe olmasaydı. İçim gayet rahat olsa da, maçın spikeri ve yorumcu hariç ve akabinde maçın hakem triyosuna olan güven olmamak ile birlikte, takımımızın futbolcularına güveniyordum. En azından bir beraberlik ile maçı sonuçlandıracaklarına inanıyordum. İkinci yarının hemen başında 46 ncı dakikada müthiş zeka dolu paslaşmalar ile gelen golün, takımımıza olan güvenin semeresiydi. Gelen golün ardından iki net golden de yararlanamadık.

KIRMIZI KARTLAR

Geçen hafta da Sadık Çiftpınar’a haksız verilen kırmızı kart ve 2 maçlık ceza, akabinde bu hafta da Guılherme’ye verilen haksız kırmızı kart. Bu hep varoldu Malatyaspor camiasında. Ne zaman ki iyi futbol oynayıp üst sıraları zorluyoruz , birileri tarafından müdahele ediliyor. Burada yönetimin acizliği de gözle görülür şekilde belirlenmekte. Amatör ruhlu yönetim’e defalarca uyarılar da bulunsak ta, vurdumduymazlıkları karşısında her hafta inanın artık birileri tarafından kırmızı kart ile cezalandırılacağız. Olaya acil müdahele şart. Adil Gevrek başkan artık TFF nezdinde tepkilerimizi dile getirmeli diye düşünmekteyim…

BEKLEYECEĞİZ…

Şimdi ilk yarıyı en güzel yerde bitirmeyi başardık kim nederse desin. Devre arası takıma zaten transfer şartı var.  Takıma yapılacak 3-ya da 4 takviye ile ikinci yarı artık hedef belirleyebiliriz. Neden olmasın ligi ikinci yada birinci sırada bitirmek.  Olumlu olan futbolcu triyosu var ama profesyonel anlamda yöneticimiz yok. Şahsım adına tüm teknik heyete ve futbolculara ilk yarı göstermiş oldukları yüksek performanstan dolayı teşekkür ediyorum. İkinci  devre daha iyi yerlerde olmak dileğiyle .

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!