Haydi Topyekün Tatile…! - Said Yalcin

Haydi Topyekün Tatile…!


Bizim takımın futbolcuları sanırım Beşiktaş maçından sonra  tatile çıkmışlar. Sonra bir baktık Rize bize kendi sahamızda demli bir çay içiriverdi. Başımız döndü. Akabinde Antep. Ve puan kayıpları ardı ardına geldi. Sergen hocanın 90 dakika katlandığı futbolcular, oyuncu değişikliklerinde saç baş yoldurtan değişikler de ardı ardına gelince puan kayıpları da kaçınılmaz oldu.

Nihayetinde ilk yarıyı kazasız belasız bitirdik diyelim. Nitekim ikinci yarı bambaşka bir lig izleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yeni Malatyaspor ilk yarına oynadığı 17 karşılaşmada  6 galibiyet, 6 beraberlik, 5 mağlubiyet ile ligde 24 puanla 8.sırada tamamlamış oldu. İlk yarı  rakip fileleri 32 kez  havalandırırken 22 gole de engel olamadık.Antep karşılaşmasında vasatın üzerine çıkamadığımız gibi , 90 dakika oyunda kalan varlığı yokluğu belli olmayan futbolculara da ses etmedik. Sergen hoca candır dedik nitekim futbolcular üzerinden oynama hobisini bir türlü yenemedi.  Donald gibi sahada gezinen bir futbolcuya 90 dakika dayanabilen ve akabinde Guılherme gibi asist kralını saha kenarına çeken bir zihniyet ile karşılaştık.  Rakip takımın gazına çabuk geldik ve sakin olmadık. Hakem faciası hep vardı Varol mayada devam etmekte. VAR denilen teknoloji bile hakem hatalarını azaltmadığı gibi  bilakis daha fazlalaştırdı.

Gaziantep karşılaşmasında pozisyonları cömertçe harcadık.  Yani Antep’in oyunu soğutma vasat futboluna ayak uydurduk. Acemice yenilen golden sonra Antep oyunu soğutma adına elinden geleni yaptı. Yerden kalkmadı. Kırmızı kart gören Antep, bunun karşılığında sakin olamayan Yeni Malatya’dan Jahovic’e kırmızı kartı göstererek durumu eşitlemiş oldu. Zaten oyun hakimiyetini kaybeden hakem, Jahovic’in hareketini kırmızı kart ile cezalandırması başlı başlına sorundu. VAR denilen teknoloji’de  zaten varlığı ve yokluğu belli olmadı.

Aquah, Gökhan Töre, Mina , Chabeake ve Erenden yoksun Antep karşılaşmasına çıkıldı. İkinci yarı şartlar ne olursa olsun iki kulvarda mücadele edeceğimize göre sağlam atmalıyız adımlarımızı. Süper lig de ikinci yarı  bu futbol anlayışımız ile sahadan siler atarlar bizleri. Süper lig ‘de zor bir fikstür bizleri beklemekte. Bakıp seyir edeceğiz hep birlikte….

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!