Haydi Hayırlısı Osun..! - Said Yalcin

Haydi Hayırlısı Osun..!


Yeni Malatya Spor Kongresi yapıldı. Ve elbette ki tek aday olarak kongreye giden Adil Gevrek ve yönetimi 132 oy alarak 4.ncü kez kulüp başkanı oldu. Oldu oldu ama  ,hafızalarda soru işaretlerin çok olduğu bir tüzük değişikliği ve akabinde yeni yönetimde var olan toplumun birisinin ‘iş insanı ‘olarak göremeyişimiz  akabinde listenin tamamen siyasilerden oluştuğu , akla spora da siyasetin girdiği  belirlenmekte. Buda nasıl bir başarı getirir zamanla sizlerde bizlerde izleyip göreceğiz.

Tek adam mantalitesi ile yine yola çıkılmış.  Adil Gevrek Başkan nasıl bir yönetim belirlemişse, ya baskı ile ya da kendi isteği ile geneli siyasi ayaktan oluşmuş. Buda spora nasıl bir başarı getirir izleyip hep birlikte göreceğiz.  Sergen Yalçın gibi bir teknik direktör ile 2 yıllığına anlaşılmış. Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum ve şahsım olarak başarının geleceğinden eminim ama; kocaman bir soru daha karşımıza çıkmakta. Sergen hoca, Alanyaspor’dan ayrılışının nedeni istediklerinin gerçekleşmemesi sebebiyle. Burada vizyon sahibi , futboldan anlayan yönetime baktığımızda, 1 veya 2 kişiden hariç diğerlerinin siyasi ayaklarının daha fazla olduğunu gözlemlemekteyiz.  Kocaman bir sorun olarak görülmese de, (Tek adam ) mantalitesinin varoluşunun devamı olarak , bugüne kadar nasıl geldiysek bundan sonrada saç baş yolmaya devam edeceğiz görüntüsü hakim olmuştur.

Tüzük’te yapılan değişiklik sonrası, adayların geri çekilmesi gayet doğal. Yalnız tüzüğün seçimlere az bir gün kala değiştirilmesi büyük bir sorun.  Herkes içinde yaşar Malatya Spor sevdasını. Adil Gevrek başkan 4 sene evvel kulübe nasıl bir para aktarmış ki , tüzükte değişikliğe giderek rahat bir şekilde başkan oldu. Kanaatimce Adil Gevrek bugüne kadar kulübü incelemeyen, mali yapının  denetiminden rahatsız olmuş olacak ki tüzükte değişikliğe gittiler. Bilinmeli ki efsane malaya sporumuz amatöre düşme sebebi mali yapının boş bırakılması ve inceletilmemesinden kaynaklanmıştır. Adil Gevrek Başkanın ve yönetimin mali yapısı hangi denetimden geçti sorusu ise hep hafızalarda kamaya devam etmektedir. Bildiğiniz üzere son mali kongrenin  (köşe yazımda yayınlamıştım) giderler bilançosunda 26 trilyon gibi büyük bir paranın faiz ,icra ve ceza olarak lanse edilmişti. Bu büyük paranın nasıl bir faizi nasıl bir icrası nasıl bir cezası varmış ki, bu gözlerden kaçıyor ve  mali kongrede onaylanıyor. Bilinmeli ki biz Adil Gevrek ve yönetiminin düşmanı değiliz. Biz sadece Malatya Spor sevdalısıyız.

40 gün sonra takımımız Avrupa liginde boy gösterecek. Hoca ile anlaşıldı. Artık bundan sonraki süreç te, transferlere bakacağız. Sergen ile istedikleri oluşursa Avrupa’da başarı gösteririz. Nitekim lig’de kalıcılığımızı sürdürmek adına (süper ligde avrupada boy gösterip ) bu sene ligden düşen takımlar olmamak adına ince eleyip sık dokumak lazım transfer konusunu. İşte burada da kocaman bir soru işareti. Transferi hemen yapıp kampa girmek lazım ama, transferi bu yönetim ile biraz zor çözeriz gibime geliyor. Yine akla Tek Adam kurgusu geliyor. Hakkımızda hayırlısı…

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis