Hamza Hoca ve Semih Kaya yanlış yaptı..! - Said Yalcin

Hamza Hoca ve Semih Kaya yanlış yaptı..!


Süper lig’de iç saha maçlarını kaybetmeyeceksin. İnat mı dersiniz, Fantezimi ne derseniz deyin, Hamza hoca bu sevdasından vazgeçmeli.. Patlak verilecek ti , bu patlak Erzurum karşısında verdi. Kapalı defansı güya , Hamza Hoca Umut ve Kubilay ile aşacaktı. Tetteh kendinden vazgeçmiş. Sebebi hiç alışkın olmadığı mevkide oynatılması. Nasıl ki Cueva alışkın olmadığı mevkide oynatılmış ve ilk yarıda çıkarılmış, akabinde kadro dışı bırakılmıştı.. O şekilde bir görüntü Verdi Tetteh..

Maç sonrası beyanatlar ise hakikaten şu ana kadar liglerimizde ender rastlanan olaylar oldu. Akretide edilmiş bazı taraftarların oyun sonu futbolculara olan küfür olayı. Eğer doğruysa bunu Semih ve Hamza Hoca’nın deklare etmesi yayıncı kuruluşa çok yanlış oldu. Hamza Hoca ve Semih tüm Türkiye’ye duyuracaklarına maç sonrası yönetim ile paylaşsalardı daha akılcı olurdu düşüncesindeyim. Şimdi aklıma bu haftadan sonra Yönetim ve Teknik heyet hatta futbolcular ile karşı karşıya gelmesi oldu. Olaya elbetteki Adil Gevrek Başkan müdahele etmeli ve acilen ivedi bir şekilde uyarmalı. Profesyonel Hoca ve futbolcu bu olay karşısında  duyarlı olmalı ve kulübünü zor durumda bırakmamalı. Küfüre elbetteki karşıyız nitekim Başkan bu kulübün , ‘Dingonun ahırı’ olmadığını birilerine iletmeli. Nihayetinde futbol müsabakalarında sonucun 3  tahminli olacağını düşünürsek, profesyonelliğin tüm demini almış bu arkadaşlar , taraftarın tepkilerine çıkıp da , alay edercesine kulüple veya yönetime taş atamaz. Herkes durduğu yeri ve haddini  bilmeli…
HAMZA HOCA KAPALI DEFANSI AŞAMADI:
11 Haftadır galibiyet hasreti olan ve Malatya’ya Mesut Bakkal gibi tecrübeli bir hoca ile gelen, kapalı defans yapıp kontrataklar ile sonuca gitmeye çalışacak görüntüsü maç dan 1 hafta öncesinden belliyken, Hamza Hamzaoğlu fantezinin dibine vurarak, kapalı defansı Umut ve Kubilay ile aşmaya çalışması ne denli doğrudur..? Kanaatimce haftalardır savunduğum ve Umut , Kubilay ile olmayacağını savunduğum haftalarda, yalakalığın tavan yaptığı bazı insanlar tarafından acımasızca eleştirildiğim zaman hatta hatta küfürler yediğim zaman , bizler çıkıp ta bir yerlerde söylemedik. Erzurumspor karşısında Hamza Hamzaoğlu ‘nun Umut ve Kubilayda ısrarcı olması, hem bu futbolcuları demorilize etmekte, hem de diğer futbolcularımızı. Tetteh kendinden vazgeçmiş, herşey orta sahaya yığılmış, Acguah ve Youssef 90 dakika boyunca top çalmaktan ve dağıtmaktan yorulmuş, Umut ve Kubilay topu ayağında tutmakta zorlanmış görüntüsü içerisinde ilk yarı biterken, ikinci yarıya Zeki , Olcay ve Fofana’yı beklerken aynı kadro ile mücadele etmesi ne denli doğrudur..? Kimse kusura bakmasın Hamza hoca oyunu okuyamadığı gibi, oyuncu değişikliklerinde de çok ama çok geç kalıyor. Bu maç kaybedildiyse, Hamza Hamzaoğlu’nun sayesindedir.
MAÇ ORTAMINA GÖRE KADRONU KUR..?
9 haftadır mağlubiyet almadığımız doğrudur. Nitekim iyi futbolda oynamıyoruz. Bazıları topla oynama oranının hatırlatınca, günümüz futbolunda skor önemli diyorlardı. Bu patlak verecekti .Bu hafta patlak Verdi. Oysaki bunu en güzel Sergen Yalçın yapıyordu, takıma göre kadro çıkarıyordu. Hamza Hoca sanki umut ve kubilay’ın sözleşmesinde süreklilik gerektirecek bir madde varmış gibi, kapalı defanslara karşıda bu oyuncular ile devam etmeyi uygun buluyor. 
ZORLU SÜREÇ
İç saha maçlarını kaybetmeyeceksin , en azından mağlup olmayacaksın. Zorlu lgimizde bilinmeli ki 3 puanı boşver 1 puanın dahi çok değerli olduğunu bilmek lazım. Haftaya Ankara deplasmanı var. Bu hafta Ankaragücü son haftaların formda ekibi Denizli’yi depalsmanda mağlup etti. Uyarılarımız bu yöndeydi aslında. İnişli çıkışlı grafikten yana daha düzenli oturaklı bir takım olma hayalimiz vardı. Bu haftadan sonra ve akabinde yönetime taş atan hoca ve futbolcuların beyanatları sonrası zor süreç beklemekte. Adil Gevrek Başkan geçen sezonu iyi hatırlamalı ve ivedi bir şekilde olaya el koymalı. Ama onu da beklemek yanlış sanırım, amatör ruh ile bu kadar olur kanaatimce…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis