Gelen 3 Puan - Said Yalcin

Gelen 3 Puan


TFF her ne akla hikmetse maçı öğlenin sıcağında oynatması, futbolcuları elbetteki olumsuz yönde etkiledi. Maç bu sıcağa rağmen kanaatimce futbolcular üzerine düşeni yaptılar. Gerçi çok ama çok kötü bir Rize vardı . İyi olanda Guılherme ve Aleksıc vardı.

Cheabeka  yedek yerinde seth, Boutaıb yedek yerine Eren Tozlu . Hemen hemen her hafta lanse ediyoruz dile getiriyoruz. Futbolcular üzerinden oynamak hakikaten çok tehlikeli. Her hafta kadrodaki futbolcuların değiştirilmesi takım aleyhine olduğunu hep savunuruz. 6’ncı haftayı geride bıraktık, biz halen ilk 11 ‘i kurmakta zorlanıyoruz. Çünkü kısıtlı bir kadroya sahibiz. Forvet hattına yapılamayan transfer takımı kanaatimce zor durumlara sokmakta. Erol hoca ilk 11’i buluncaya kadar bizler her hafta stresli karşılaşmaları izlemeye devam edeceğiz.

İki takımın maç boyu istatistiklerine baktığımızda, hakikaten yeni malatyasporun ezici bir üstünlüğünü görmekteyiz. Mesela, kaleye 23 şut atan yeni malatyaspor, rakip sadece 7 şut atabilmiş. Bu şutlardan isabet oranı 9 , Rizenin sadece 1.  Maç boyunca baktığımız tüm analizler takımımızın lehine görünse de, kimse kusura bakmasın, disiplinsizlik özellikle ikinci yarıda aldı başını gitti. İyi olmayan ve son haftalarda puan kayıpları ile sarsılan Ç..Rize,’yi 10 kişi kalmalarına rağmen, bana göre beraberliği alıp gidebilirlerdi. İşte her hafta dile getirdiğimiz ilk 11 kurulmayana ve belirlenmeyene kadar biz bu tip maçları stresli karşılaşmaları izlemeye devam edeceğiz.

Ç.Rize karşılaşmasında iyi olan  Guılherme ve Aleksıc vardı. Ve akabinde hangi akla hikmet çıkarıldıysa Eren Tozlu. Kişisel beceri ile 43ncü dakikada gelen gol. Guılherme’nin ceza sahası içinde akıl dolu rakibinden sıyrılması ve alda at Aleksıc dediği meşin yuvarlak. İkinci yarı iyi olmayan Rize karşısında farka gidebilirdik ama giren futbolcuların beceriksizliği ve oyun disiplininden uzak oluşu, bırakın farka gitmeyi tek golle 3 puanın gelişine sevinir olduk.

TFF artık aklını başına almalı. Bu sıcak ortamda maç oynatmanın hem bizler, hem taraftarlar hemde futbolcular üzerinde ne denli etkileri olduğunu gördük. Maç saatleri öğlen sıcağına ayarlanması ne denli doğru bir karar onuda siz futbolseverlere bırakıyoruz.

Son haftalarda gelmeyen galibiyet vardı. Rehavet çöreklenmişti üstümüze diyelim. Bu maç çıkış maçı olsun diyelim.  Maç esnasında disiplini, unutmayan ve önümüzdeki hafta ligin güçlü takımlarından Başakşehire karşı iyi bir skorla kente dönmeyi bilsinler diyelim.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Hafta içi moral amaçlı Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri  teknik direktörü ve futbolcuları ziyaret etti. Güzel ve renkli sahneler gerçekleştirildi. Engelsiz Yaşam merkezinin engelli çocukları futbolcular ve teknik heyetle şut çalışması ve kaynaşması hakikaten kayda değerdi.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis