Eksik Galatasaray Avlandı…! - Said Yalcin

Eksik Galatasaray Avlandı…!


Yeni Malatyaspor saha ve seyircisi önünde belki de en rahat futbolunu oynadı.  Eksik kadrosu ile bir varlık gösteremeyen Galatasaray , ligde ağır bir yara aldı.

Haftalardır eleştirilen Erol Bulut, bu hafta da fazla varlık gösteremeyen adı büyük takın diye lanse edilen, nitekim  sakatlıklar ve forvet sıkıntısı çeken Galatasaray karşısında belki de , en rahat karşılaşmasına çıktı ve galip geldi. Haftalardır bireysel becerilerinde varolmadığı , takımdaki düşüşün sebepleri aranırken, ve akabinde ilk 10 haftaya girdiğimiz ligde halen Erol hocanın ilk 11’i kuramamış olması, bazı futbolcuların yerlerini hallaç pamuğu gibi oynaması, takımın gidişatında aşağılara inişe geçtiğini hep beraber gözlemledik. Bunun yanına birde yönetimin amatör ruh ile yönetişi , tüm futbolseverleri çılgına döndürmeye yetmişti.

Galatasaray maçında bir çıkış arıyorduk bizlerde. Ama gel gör ki bu denli kötü bir Galatasaray beklemiyorduk. Her ne kadar sakat futbolcusu da olsa, kadro kurmakta zorlansa da, adı büyük takım listesinde nede olsa.  Belki de karşıların da ilk haftalardaki pres , orta sahada çoğalan bir yeni malatyaspor beklenmiyordu Galatasaraylılar tarafından. Nihayetinde takıma tam anlamıyla motive yüklenmiş olacak ki, Yeni Malatyaspor  futbolcuları, ne yalan söyleyelim , hemen hemen her mücadelede , futbolun en güzel örneklerini sergilediler. Yardımlaşma son safhadaydı. Orta sahada Donald bir maestro şef gibi takımını yönetti. Bu güzel futbolunu orta sahada sürdürdüğü gibi güzel bir golle süsledi. Demekki neymiş, hafta içi bir sürü dedikodulara mahel olan Yeni Malatyaspor’da, yardımlaşma ,pres ve defansın  mükafatını almış olmasıdır. Takımda varsa gruplaşma, yönetim ile teknik heyet arasında varsa bir sorun, futbolcu ile teknik heyet arasında varsa bir problem çözüm odaklı kısa süreli projeleri hayata geçirmek lazım.

MURAT AKÇA

Uzun zamandır yedek kalan ve futbol oynamayan, geçen sezon Elazığ’a kiralanıp tekrar yuvaya dönen Murat Akça, Mina’nın yokluğunu aratmadı. Çabuk ve anında müdaheleleri ve akabinde Sadık ile uyumu harikaydı.90 dakika boyunca tek bir hata yapmayan Murat Akça’yı tebrik etmek gerek.

BEN ERTAÇ’TA ISRARCIYIM:

Ertaç iyi bir kaleci. Bana her karşılaşma da giydiği maçlar da güven veren isimlerin başında gelmektedir. Neden kızağa çekildi anlamak mümkün değil.  Farnoll bana güven vermiyor. Belki 2 haftadır kurtarışları ile göze girmiş olsa da, ben Ertaç’dan yana tavır koyduğumu belirtmek isterim.

İLK 11 HAZIR OLMALI ARTIK

Ligin 10 ‘ncu haftasını geride bırakırken, sakat ve kart cezalıları hariç, artık futbolcular üzerinden ego yapmak yerine, acilen ve ivedilikle ilk 11’i monte etmek gerek.

BOUTAİB

Evet çok koşan, hava hakimiyeti mükemmel olan bir forvet. Nitekim Galatasaray maçında da izlediğimiz Boutaib artık kendisine çeki düzen vermesi gerek. Bir çok gol pozisyonunu cömertçe harcamakta.

CHABEAKE

Sağ kanat futbolcusu Chabeake bu hafta bence karşılaşmanın enlerinden di. Kanadında hücumlara katılması, süratı ve akılcı bilek hareketleri,ayağına hakim olması, rakip defansı hırpalayan bir futbolcu.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis