Dörtlenmeye Alıştık…!


Biz aslında kendi elimiz ile birilerine olan güvenimizi hep taze tuttuk ve akabinde bu güven karşısında birileri de vur patlasın çal oynasın mantığı ile yönetiyor takımı…Sezon başından bu yana transfer dedik durduk nitekim bırak transferi  teknik adamı da postaladık. Kimse kusura bakmasın buraya gelecek teknik adam her şeyi göze alarak gelir ve referansla gelir. Şahsen ben bu amatör ruhlu yönetime teknik adam olmak istemem vesselam…
Futbolcuların alternatifi yok. Fofana geldiği günden bu yana mutsuz. Alternatifi olmadığı için de  artist bir şekilde sahada gezinip durmakta. Hayır gezinirken saha kenarındaki teknik heyette mutsuzdur çünkü alternatifi yoktur. Kısıtlı kadro ile saha kenarındaki teknik heyette boynu bükükleri oynamakta. Transferi yapmak için yapmayacağız diyen Kulüp başkanı Adil Gevrek, hiç düşünmez mi ki bu sözünü sezon başında yapması gerektiğini. Sivas’da Türkiye Ziraat Kupasındaki hezimete uğraması akabinde lig’de Başakşehir’e karşı yenilen 4 gol. Yani bir hafta içerisinde kalemizde 8 gol gördük. Süper lig’de ligden düşecek 3 ncü takım olma yolunda adayız. Acil ve ivedı bir şekilde sorunlar masaya yatırılmalı.. Aciliyet teknik adam..sonrası (gerçi ihtiyaç yok ama) transfer..
Sergen Yalçın’ın gönderilmesi kanaatimce hataydı. Sebebi ise takımı çok iyi tanımakla birlikte, saha kenarında futbolcuların güveniydi. Gönderilme yerine istenilen futbolcuların alınması daha mantıklıydı. Nitekim ekonomik denge dediği sanki diğer kulüplerde yokmuş gibi, takımı lig statüsünde olumlu görmesi de Adil Başkanın artık kulübün başarısından çok ligde kalmanın yeterli olduğu farkındalığını bizlere yansıtmış oldu. Bu mantalite ve düşünce ile 3 puanlık sistem de 2 hafta alınacak mağlubiyet sonrası ligde düşecek takımlar arasına gireceğimizi hiç mi aklına getirmez anlamış değiliz. Sergen hoca  takıma ilk defa farklı galibiyetler yaşatmakla birlikte, Kanaatimce yönetim  resmen gündem değiştirerek transfer olayını susturdu . Sergen Yalçın gibi şu anda boş da olan bir hoca var mı sanırım yok. Yine bize hüsran yine bize stresli günler yani…
Oğlunun yoğun bakımdan çıkmasına ve sağlığına kavuşmasına elbette sevindik. Nitekim İstanbul Başakşehir karşısında yaptığı hatalar saç baş yoldurtmaya yeterken , ikinci yarı oyundan alınması da doğru isabetli bir karar olarak gördüm. Stoper mevkiine mutlaka ama mutlaka transfer zorunluluğu görülmekte..Guılherme Başakşehir karşısına kafası karışık bir şekilde çıktığı herkesce malum. Beşiktaşa transferi gerçekleşmeyen Guıherme vasat futbolun üzerine çıkamadı. Sakatlıktan çıkan Chabeake kanadında pek de verimli olmadı. 
Hafta içi hareketli geçecek sanırım. Teknik heyet arayışına giden ve sosyal medyada  boş da olan tüm teknik direktörler kulübe yakıştırılmış durumda. Gelecek teknik heyet kısa süre içerisinde takıma ne fayda sağlar onu da izleyip göreceğiz. 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Haz

Herkes Haddini Bilecek..!

13Haz
22May

Bir Sakin Olabilsek..!

16May
12May
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Esenlik Reklam7