Canımız saolsun mu…? - Said Yalcin

Canımız saolsun mu…?


Kendi sahamızda ne hikmetse, büyük takımlar diye lanse ettiğimiz takımlara kaplan kesiliyoruz, rakibimiz dediğimiz takımlara da puanlar dağıtıyoruz. Oh be ne güzelsin sen dünya..Şimdi canımız saolsun mu? dememiz gerekiyor…

Evet 1 hafta kaplanlar gibi maç yapıyoruz. Ağzımız açık izliyoruz takımımızı. Yahu diyoruz iyi olan bizmi yiz, yoksa kötü olan rakip mi? Aslında işin kökeni gelip dayanıyor , hem kadro sıkıntısına, hem de motivasyona. Daha geriye gidecek olursak, transferlere. Daha da geriye gidelim mi? Yönetimin amatörce  bir mevkiye 3 transfer yaparken, bir mevki de tek transferi. Ben şimdi yine diyecem, yönetimin amatör ruhunu , bana yine sersenişte bulunacaksınız.. Ligde 22 puanla 6.ncı sırada olabiliriz. Bu demek değildir ki aşağıdaki takımlar  halay çekecek. Elbetteki varını yoğunu ortaya koyacaklar.İleriki haftalar da başımız çok ağrıyacak ama ligden düşme aklımızın ucundan bile geçmiyor diyebiliriz.

Nihayetinde ligimizdeki takımlara baktığımızda tüm takımlarında istikrarı yakalayamadığını gözlemliyoruz. Hal böyle iken bizlerde uyarılarımızı yaptık durduk. Hadi Erol hoca bak, ligdeki kulüpler istikrarsız. Sen bari takıma motive yükle de, eksik kadrona rağmen iç saha maçlarında puan kaybetme. Kardeşim hafta boyunca bu futbolcular ile ilgilenen nihayetinde teknik ekip. İlk yarının bitmesine ramak kala biz halen ilk 11’i kuramamanın  öyle ya da böyle acısını çekmekteyiz. Ligin başlangıcında Erol hocamızı uyarmıştık, neden ? Ne hikmetse takımımıza gelen teknik direktörler ya egosunu tatmin etme amacında diyelim, ya da acemice futbolcuların üzerinden oynamaları. Herkes de biliyor ki, en az 3 hafta futbolcuları develeme gibi dönderdik. Bir bakıyorsun sol bek sağa, sağ bek sola …hal böyle olunca da istikrarı yakalamak başlı başlına sorun olmakta.

Maça gelince yahu biz golü attık, bizim futbolcular da bir rehavet başladı. Deyimi yerinde ise, maç bitse de evimize gitsek mantalitesi ile…Bu haftaya kadar Sadık dedik, sadık’ın hataları maç boyunca bitmedi. Buğra aslında iyi bir futbolcu ama çocuk ne yapsın ya, develeme gibi dönderdik, hangi mevki de sıkıntı var, haydi buğra koçum benim geç bakalım deyiverdik. Sıkıntının büyüğü her mevkiye yedeğimizin olmaması..

Şimdi size sorarım? Canımız saolsun mu? yoksa ondan önce önlem mi? Varın bunu da siz düşünün. Aklımday ken , taraftarlarımız da p.tesi maçlarına pek önem vermemekte. Havaların soğuması itibariyle olacak sanırım. Ama ben her zaman söylerim; Bizim taraftarlarımız vefakardır. Kim laf söyler ağzı gözü eğilir.

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas
08Kas

Birileri Artık Dur Desin…!

30Ekm

Paşa Gibi Mağlup Olduk..!

23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!