Büyük Adem..! - Said Yalcin

Büyük Adem..!


Evet doğrudur, takımımız kendi sahasında Beşiktaş’a mağlup oldu. Bu takım Türkiye’de  ve Dünya’da adından söz ettirmiş zengin bir kulüp. Alt yapısı ile bir çok futbolcusunu A takımında oynatan , aldığı futbolcuları kulübe kazanım katarak tekrar satan akıllı bir yönetim . Biz Beşiktaş kulübü ile karşılaştık.

Yenemiyorsan yenilme mantığını da göz önünde bulundurmamız lazım doğrudur. Türkiye liglerine teknolojinin girdiği ‘VAR’ ile de bizler hem olumlu hem olumsuz sonuçlar alıyoruz. Çok canımızın yandığı da doğrudur. Ama vizyonsuz bir yönetime sahipsen canımızın çok acıyacağı kesin gibi. Teknik anlamda şahsım olarak Erol Hocayı kutluyorum. Alınan futbolcular ve takıma kazandırılan oyuncular nerede derseniz , yönetime bir soruverin. Hemen hemen her sene yırtınırız biz iyi yönetilmiyoruz diye, ama nafile kime kimlere gönderme yapıyoruz ki, bu yönetimin amatör ruhlu olduğunu. Kamp dönemlerinde yapılan ve geciken  transferler akabinde alınan futbolcuların hemen hemen hepsi sakat olarak alınışı. Son röportajında Erol Bulut hoca da ağzından kaçırdı , ‘ Sözleşmem uzasa bile yeni yönetim benimle çalışmak ister mi’ cümlesini sarfetti. Akıllarda soru işareti bıraktı. Acaba yönetim bırakıyor mu? Bırakıyorlarsa çok büyük kaos olacağına inanmıyorum. Kurumsal bir yapının başındaki işadamı bu takımı profesyonel anlamda çok büyük yerlere götürecektir.

Takımın kaptanı olacaksın, rakip hatırı sayılır Beşiktaş. Ve  sen Türk futbolunda son demlere vuracaksın. Tecrübeli olacaksın. Beşiktaş gibi bir takıma ilk yarı futbol oynatmayacaksın. Şenol Güneş gibi bir hoca saha kenarında bağırıp duracak. Gol arayacaksın ve rakibe pozisyon vermeyeceksin. Tutup ilk yarının sonlarına doğru arkası dönük bir futbolcunun adalesine basacaksın. Ve sonra el kol hareketleri yapacaksın güleceksin . Cüneyt Çakır Kırmızı da haklı kardeşim.  Evet oda yılların hocası sarı kart  ve akabinde VAR. Zaten bizi güldüren bir hakem olmadı ki Çakır da güldürsün. Yeri gelmişken döşedi kırmızıyı.  Murat Akça sanırım sakattı . En kötü maçlarından biriydi. Murat Yıldırım keza yine öyle. Eski Murattan eser yok. Erkan Kaş’ın bence sol kanatta hazırlanması gerek. Guılherme de son haftalarda form düşüklüğünü görmezden gelemeyiz.

Dünyanın sonu değil evet bir mağlubiyet. Ama o stadı ful dolduran ve harika ambiyanslar ile futbolculara destek olan taraftar daha ne yapsın . Ağlar dururuz taraftar stada gelmiyor. Geldi de ne yaptınız demezler mi ?.Bir gerçek daha var ki futbol hayatımızda gerçekleşen; Doğrudur hiçbir futbolcu kötü oynamak istemez , hiç teknik adam mağlubiyeti benimsemez, hiçbir kulüp başkanı sportif başarısızlığı istemez, hiçbir taraftar mağlubiyet alarak üzgün bir şekilde eve dönmek istemez. Sonuç olarak sadece mağlup olduk Türkiyenin 3 büyük kulübü diye lanse ettiğimiz Beşiktaş’a. Nihayetinde küme düşme maçı da değil di, ligde şampiyon olma maçıda. Sadece mağlup olduk. Nasıl ki bazı maçlarda eleştirdiğimiz futbolcuları baştacı ediyorsak, 1 maç sonrası kadro dışı bırakılsın mantalitesini artık ne yazalım ne benimseyelim.. Bu takım futbola aşık kentin takımıdır. Bu takım ortak paydamızdır…

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!

12Ekm
04Ekm

Tepkiler Vız Gelir..!

25Eyl