Bravo Çocuklar..! - Said Yalcin

Bravo Çocuklar..!


Taraftar halen yönetime tepkili belliki. Haklılar elbette. Anadolu kulüplerin taraftarları sezon boyunca klişeleşmiş ,dört büyük takımın kendi sahalarına gelmelerini ve maçı bizzat stat da  izlemek adına o karşılaşmaları bekler. Sen amatör ruhla yönetilen yönetim, Fenerbahçe karşılaşmasında bilet fiyatlarını akıl almaz bir şekilde yükselt, sonrada 1 maç için deyiver. Yahu zaten o maç dan sonra taraftar da anladı ki bu iş bu düşünceye hasıl değil..

Evet Gençlerbirliğini ağırldık. Hafta boyunca sosyal paylaşım sayfaları süslendi durdu videolar ile. Ölüm kalım maçı gibi…Stadı ful dolduralım şeklinde. Çeşitli videolar ile herkes maça davet için canlı videolara başladı. Nitekim nederseniz edin bu taraftar sanırım tepkisini koymaya devam etti bu maçta da. 3 senedir dilimizde tüy bitti nihayetinde anlayan çıkmadı bir türlü. Amatör ruh ile yönetildiğimizi. Gel gör ki o bizim duayen spor basınımız, yerlere göklere sığdıramıyor yönetimi. Demek ki bizde ya anlatma kabiliyeti yok, ya da ...

Gel gelelim maça. İlk yarıyı değerlendirecek olursak hakikaten tutuktuk. Topla oynamaı oranı her ne kadar bizden yana olsa da, Gençlerbirliği’nin ciddi ataklarını izledik. Nihayetinde erken gelen golün , takımımız üstünde baskı kursa da , bu baskıyı yenmeyi saha içerisinde gösterdiler. Futbolun tek bir futbolcu üzerine kurulmadığını gördük. Yardımlaşmanın, presin, akılcı oyunun bir adıdır futbol. Bunu tüm Türkiye’ye göstermiş oldu sanırım bu karşılaşmada.

Defansın sağlam, Orta sahanın pas alışverişleri, kanatların devamlı ataklara katılması tam bir yardımlaşma oyununun semeresi olarak gözlemledik. Bu dediklerim ilk yarı olmasa da ikinci yarı hakikaten ciddi anlamda bir yenimalatyaspor izledik. Sadece ve sadece golü arayan, golü bulduktan sonra da, oyun disiplininden kopmayan bir aslan parçaları izledik. Defansda Mina’nın müthiş performansı karşısında dudak ısıranlar, Kanatta Adem’in tam bir kaptan gibi mücadelesi, orta sahada Azubuıke’nin atom karınca gibi çalışması , Gençlerbirliğini perişan etti. Herşeyden öte Erol hoca bu karşılaşmadaki oyuncu değişikliklerinde de başarı sağladı. Hakikaten giren oyuncular, çıkan oyuncuları aratmadığı gibi, kat be kat üstüne koyarak sahada performanslarını gösterdiler.

Nihayet Gilberto müthiş oyunuyla süper lig’de gollerle tanışmasını bildi. Zaten Gilberto hakikaten kalite kumaş bir futbolcu. Golü bulması futbolcu açısından da müthiş bir yükün altından kalkmasına sebebdir. Bu bakımdan Gilberto adına  sevindirici bir durumdur. Akabinde Kaleci Ertaç ise, profesyonelliğin demini yaşamaya başladı haftalar geçtikçe. Kalite kaleci olduğu gibi, sahadaki kendine olan güveni de hem defans bölgesindeki arkadaşlarını rahatlatıyor hem de saha kenarındaki teknik hocaları. 
4 gol. Hem de nefis goller. Nediyelim çocuklar helal olsun size…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Eyl
04Eyl

Aynı Senaryo..!

25Ağs
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz