Bravo Çocuklar..! - Said Yalcin

Bravo Çocuklar..!


Yeni Malatyaspor Antalya karşısında hakikaten akılcı futbolu ile, galip gelmesini bildi. Maç saatinden 1 gün öncesinde tesislerdeki tatsız olay karşısında futbolcular demorilize olur düşüncesindeydik ama, helal olsun takım olarak tüm futbolcular iyi motive olmuştu.

Defansından, orta sahasına, kanatlarından santraforuna kadar kanaatimce bu karşılaşma da takımımız harika bir futbol örneği sergileyerek, Antalyaspor’u mağlup etti. Hiç ummadığı ve hiç akıllarına gelmeyen bir takım ile karşılaşan Antalyaspor, hücum yollarında etkisiz kaldı, kanatlardan gidemedi, orta sahada yeni malatyaspor’lu futbocular rahat oynatmadı. Hal böyle olunca da, galibiyetin gelmesi çok ama çok rahat oldu. Bu karşılaşma da Yeni Malatyaspor yardımlaşmanın en güzel örneklerini bir bir Antalyaspor futbolcularına ve tüm kulüplere göstermiş oldu. Erzurum deplasmanından gelen galibiyet ile iç saha karşılaşmasında Antalyasporu mağlup ederek iyi gidişatı perçinlemek lazımdı. Bu güzel çıkışın umarım rehavete kapılmadan devam ettiririz.

Karşılaşmanın ilk yarısında topla oynama Antalyaspor’da olsa’da bu akıllarda kalmalı kanaatimce, Antalyaspor sadece kendi sahasında topla oynama başarısı gösterdi. Ataklar da orta sahada bir başarı gösteremediler. İlk Yarıda hakikaten maça iyi başlayan, bir Guılherme, bir  Eren Tozlu ve Boutaıb vardı. 3 lü ekip Antalyasporu perişan etti diyebiliriz. Eren’in son haftalardaki çıkışı bizleri de teknik heyeti de fazlasıyla memnun etmiş olacak ki, bizleri de teknik heyeti de mahcup etmeyerek, asistleri ile alkışı en çok hakkeden futbolcularımızın başında geldi. Akabinde Guılherme gibi bir atom karınca, her takıma lazım. Gulherme 90 dakika göstermiş olduğu performans  dudakları uçuklattı diyebiliriz. Boutaıb gol yollarında fazla acı çekmedi bu hafta. Çünkü sadece golü atmak için meşin yuvarlağa dokunması gerekiyordu ve bunu da yaptı.

İKİNCİ YARI

İlk yarı takımımız Yeni Malatsporun 2.0 gibi bir üstünlüğü ile tamamlanınca, ikinci yarı Boutaib’in sakatlığı nüksedince Buğra Rahman oyuna katılmış oldu. İkinci yarı oyun sisteminde değişikliğe giden Erol Bulutu kutlamak gerek. Kontraataklar ile sonuca gitmeye çalışan Yeni Malatyapsor bana göre bunda da fazlasıyla başarılı oldu. İki topun direkten dönmesi hakikaten şansızlık olarak gördüm. O gollerden biri daha gelmiş olsaydı tarihi farka gidebilirdi Yeni Malatyaspor. Şimdi rehavete kapılmadan haftaya Bursaspor deplasmanına hazırlanmak gerek. Bu deplasmana taraftar da önem arzetmeli..

KIRMIZI KART

Karşılaşmanın 72.nci dakikasında ise yan hakeminde gözleri önünde cereyan eden faul verilmediği gibi tatsız olaylara gebe olmuş oldu. Celutska’nın oyunda gerginlik çıkarttığı bu dakikada, Sadık Çiftpınar gibi kalite bir futbolcunun sadece olayları durdurmak adına giriştiği hadise de kırmızı kart görmesi bana göre yersiz bir karardı. Bu tip olaylar da deneyimli hakemlerin tüm futbolcuları tanımakla birlikte kararlarını da ona göre vermek zorunluluğu vardır. Mete Kalkavan ve yardımcıları bana göre bu maçın hakkını veremediler.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Eyl
04Eyl

Aynı Senaryo..!

25Ağs
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz