Aman Aman..! - Said Yalcin

Aman Aman..!


Yeni Malatya spor’ da sessizlik sürüyor. Deyimi yerinde ise biz süper Lig’de transferleri ilk bitiren takım olmalıyız. Nedeni çok basit hem Avrupa ‘da hem süper Lig’de hem de  Kupalarda yani 3 kulvarda savaşacağız. Dış transfer de biz şu ana kadar resmi olarak iki futbolcu ile anlaşabildik.

Biz her lig başlangıcı transferi en geç yapan takım hüviyetindeyiz. Oysaki takıma adaptasyon süreci düşünülmeli, Kente ve taraftara alışma bakımından futbolcular ile lig bitmeden görüşülmeli ve miadı dolmuş futbolcuları almamalıyız. Şu ana kadar yapılan Jahovic ve Fofana’dan memnunuz. Çünkü tanıdığımız kaliteli futbolcular. Takıma ve kente adaptasyon sürecinde sorun yaşayacaklarını sanmıyorum. Transfer konusunda yine sessizlik hakim. Hani aklımda Sergen Yalçın’ın bu durumda ne yapacağı söz konusu. Dediği futbolcular acilen alınmazsa aman aman aklıma bile getirmek istemiyorum; gitmesi zaten büyük kaos olur düşüncesindeyim.

Sosyal medya sitemler ile dolu. Transferlerin gelmemesi yine beklenilmesi taraftarlar tarafından da tepki ile karşılanmakta. Takıma ön libero, sol bek acili yeti arz etmekte. Guılherme halen beklemede. Kamara bu takımda kalmalı. Fenerbahçe’den ayrılan tecrübeli futbolcu Mehmet Topal ile görüşülmeli kanaatimce. Geçtiğimiz sezon sol bek konusunda bir hayli zorlanmıştık. Bu mevkiye kanaatimce acilen futbolcu almak lazım.  Kaleci konusunda da sorunlarımız var demektir. Ertaç’ın gitmesi ve anlaşılmaması bana göre kayıptır. Farnolle kalite bir kaleci ama ne hikmetse güven veren bir isim değil herkesce. Biz beklemeye devam ediyoruz. Gelecek transferleri dört gözle beklemekteyiz.

ACİLEN TARAFTARLARIN GÖNLÜ ALINMALI

Anadolu’da futbol kenti Malatya’da Başkanın ve yeni yönetimin acilen taraftarlar dernekleri ile görüşmesi ve geçen sene yaşadığımız  küstürülen taraftarlarımızı stada çekmemiz önem arz eden sorunların başında gelmekte. Cefakar vefakar taraftarları stada çekmenin tek çaresi; yönetimin yaklaşımıdır. Oda olur mu bilemem…Vizyon önemli vesselam… Geçen sene bunun canlı örnekleriniz izledik. Özellikle deplasmanlarda sıkıntı yaşayan taraftarlara Başkanın ve yönetimin yardımcı olması gereklidir. Taraftar her deplasmanda yerel yöneticilerin kapısını açmamalı. Bu Başkan ve yönetim tarafından sağlanılmalı.

GÖREV DAĞILIMI:

Bu arada yeni yönetimin görev dağılımıda belli oldu. Hayırlara vesile olsun. Bildiğiniz gibi kongre’de yapılan tüzük değişikliği bazı sorunları da beraberinde getirmişti. Altyapı sorumlusu olarak Erdal Gündüzün getirilmesi de ilginç. Geçen sezon Basın sözcüsü olan Gündüz’ün alt yapı sorumluluğuna getirilmesi kafaları karıştırdığı gibi, Hakkı Çelikel memleketi sinop olan yöneticinin basın sözcüsü olması , yine basının haber konusunda can çekişeceği anlamınamı gelmekte diyede kendi kendimize sitem etmiyor da değiliz.

YEŞİLYURT BELEDİYE SPOR’A BAŞARILAR

Yeşilyurt Belediye spor bu sezon 3.lig’de mücadele edecek. Kongre heyecanı vardı. Ve takımın başına tecrübeli bir başkan getirildi. Yönetimi de keza öyle. Orhan Barman’ın ve yönetiminin 3.lig’de başarılı olacağına inanmaktayım. Yeşilyurt Belediye spora başkan seçilen Barman’ın umut ediyorum ki, öz değerler ile yola devam etmesi olacak.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas
08Kas

Birileri Artık Dur Desin…!

30Ekm

Paşa Gibi Mağlup Olduk..!

23Ekm

İsteyince Neler Olmaz ki..?

17Ekm

Sumudica Geri Döndü..!