20 binden 3 bine düşen..! - Said Yalcin

20 binden 3 bine düşen..!


Evkur Yeni Malatyaspor'da geçtiğimiz hafta Kupa maçında , stadyumu ful dolduran taraftar Kasımpaşa maçına fazla ilgi ve alaka göstermedi.Kasımpaşa maçında Hakan hocayı'da tebrik ediyorum. Korkusuz futbol özlemişiz...

Geçtiğimiz hafta Ziraat Türkiye Kupasında Galatasaraya farklı mağlup olan takımımız da Erol Bulut istifa ederken , sosyal medyada da gürültü patırtı koptu bir anda.Kimisi gitmesinden yana değil ken , kimside memnuniyetini dile getirdi. Her fikire saygı duymakla birlikte, ortak paydamızın ve her taraftarın Malatyapor için mutlaka bir fikri olacağını düşünürekten, her kesime eyvallah demek gerekiyor sanırım. Farklı düşüncelerde ve ortak kaygımızın aynısı olması, bu ve bunun gibi bir çok yazıya saygı duymak gerekir düşüncesindeyim.

Erol hoca'nın gitmesinden yanaydım evet. Çünkü  lig bitmek üzere halen 11'de zorlanan bir teknik direktördü. Ego tatminini futbolcular üzerinden yapmayı adet haline getirmişti. 19 aylık süreçte parmakla sayılır bir hücum futbolu oynattı. Savunma ağırlıklı futbol mantalitesi bir türlü kendisinden ayrılmadı.Taraftarın en çok da istediği konuların başında, Takım futbol oynasın mağlup olsun anlayışıydı. Sonrada taraftarın gelmesi için beyanatların ardı arkası kesilmedi. Taraftar teknik heyete  inancı kalmamıştı. Nitekim medyada öylesine bir hava  esti ki; Ziraat Türkiye Kupasında Galatasaray'ı mağlup edeceğiz sözleri ..Ve taraftar her zamanki gibi vefakarlığını yaptı stadı ful doldurdu. Sonuç , yine ego yine sonuç vahim...

Hemen hemen her hafta köşe yazımda dile getiririm. Biz amatör ruhla yönetilmeye devam ediyoruz. Kurumsallaşma yolunda hiç bir başarımız olmadı.Bu kadar olumsuz gelişen olaylar sonrası, anlam veremediğim bazı  yazar dostlarımın yönetimin başarısından bahsetmesi de beni bir hayli düşündürmekte.Şahsım Malatyaspor düşmanı değil.  Dediğim gibi fikirler her zaman ortaya atılır ve tartışmaya açılır ama bu tartışma edep dahilinde  gerçekleşir. Kupa maçında taraftarın hayalleri ile oynayan yönetime ve teknik heyete sormak lazım, 'Taraftar size daha ne yapsın'..

Hakan Çalışkan bizim değerimizdir.Bizim topraklarda yetişmiş aslan gibi hocadır. Yıllardır Malatya futboluna hizmet verir. Ve kanaatimce yönetim doğru bir karar almıştır. Özdeğerlerimize artık önem verme vakti geldi de geçiyor da diyebiliriz. Bu bağlamda Hakan hocama kısa da olsa bu periyotta başarılar diliyorum..

Kasımpaşa maçında takımımızın futbol anlayışını benimsedim. Özlemişiz dişe diş mücadele etmeyi. Chabeake sağ kanatta Bülent Cevahir sol kanatta, Murat yıldırım atom karınca orta sahada hakikaten mükemmel bir performans gösterdiler. Akabinde her zaman kalede olması gerektiğini savunduğum Ertaç kurtarışlarıyla ben bu takımın birinci kalecisiyim dedirtti.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!