Rektör Karabulut "Hedef 5 Yılda Üniversiteler Arasında İlk 50 de Yerimizi Almak" - Resul Özbey

Rektör Karabulut "Hedef 5 Yılda Üniversiteler Arasında İlk 50 de Yerimizi Almak"


Turgut Özal Üniversitesi Hak Ettiği Yere Gelecek Kadrolara Sahip...
Malatya Turgut Özal üniversitesi her alanda genç ve dinamik ekibiyle yeni kurulan Malatya’nın ikinci üniversitesi. Yeni kurulması hasebiyle göz bebeği konumunda şu anda. Çünkü her şey yeniden filizlenmek üzere.
Gerek ilçedeki Meslek Yüksek Okullarımızla teknik anlamda, gerek kayısının ana teması olan Malatya’nın Ziraat Fakültesinin bizde olması, yine bahçe bitkileri ve tarım arazisi üzerinde yapılabilecek tarım kampüsümüzün, tarımsal çalışmaların gerek yerli tohum üretimi olsun, gerekse çiftçilerimizin teknik anlamda bizlerden proje bazında eğitim alabileceği, destek alabileceği, motivasyon alabileceği bir çok çalışmaya ev sahipliği yapacak. Allah izin verirse bu süreçte gerek öğretim üyelerimiz, gerek araştırma görevlilerimiz, gerek projelerle ilgili yapacağımız çalışmaların her birinin ayrı bir katkısı olacağına inanıyorum
Malatya'mıza. Bizler akademisleyenler olarak çalışmaları yaparız, raporlarımız araştırma raporlarıdır bu sadece raporlarda kalmamalı. Bunlar aynı zamanda uygulamaya ve sahaya yönelik çalışmalar olmalı. Bu saha çalışmalarında da daha çok teknik ekipmanın bir araya getirilerek Malatya’da gerek sanayi ile gerek teknoloji ile Türkiye çapında ve dünyada belki sayılı sıralı üniversiteler arasına girecektir.
Gelecek 10 yıl içinde. Kuruluşunda şayet siz mesajları pozitif olarak atarsanız, gelecekteki gelişimi de pozitif olacaktır. Ben buna inanıyorum. Beni tanıyanlar bilir genelde ben enerjimi bu yönde vermeye çalışırım. İkili diyaloglar ve iletişimler çok önemli.  Öğrencilerimizin dönem, dönem fikirlerini alırız, memnuniyetlerini sorgularız. Ben kaliteciyim aynı zamanda. Dış paydaş görüşleri alırız.
Şu an bizim 5 bin 225 öğrencimiz var ama, sayın Cumhurbaşkanımız kuruluşumuzu açıklarken, 30 bin öğrencisi ile bizim Battalgazi Yerleşkemizin dışında Yeşilyurt Yerleşkemizin de aynı zamanda tahsisini yapmış durumdayız.
Orada yakın bir zamanda çalışmalar yapılacak. Orada da Mühendislik, doğa bilimleri, mimarlık ve orada da bir rektörlük binamız olacak. Asla bir taşınma olmayacak. İletişimin sağlanacağı bir bina da orada olacak.
Şehrin batı yönünden buradaki Battalgazi’nin özellikle hem tarım arazisi, hem Anadolu’nun tarih kokan toprakları üzerinden çıkışı manevi anlamı var öncelikle ve rahmetli 8’inci Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ismini taşıması ve buradan güneşin doğması çok farklı bir anlam katacaktır diye düşünüyorum. Gerek araştırma laboratuarımızla, yeni kuracağımız laboratuarlarımızla, AR-GE çalışmalarımızla İnovasyon dediğimiz yenilikçi çalışmalarımızla daima ileri hedeflere üniversitemizi taşıyacağız.

malatyasurmanset44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!