Malatya'nın Genleriyle Oynama Zamanı Değil - Resul Özbey

Malatya'nın Genleriyle Oynama Zamanı Değil


Son haftalarda Malatya kamuoyunu meşgul eden en büyük konuların başında bana göre Malatyaspor geliyor. Burada Malatyaspor ne Adil Gevrek'in ne Malatyaspor yönetiminin ne belediye başkanlarının, ne Basının ne de vekillerin. Malatyaspor 7 den 70 e Malatylıların ortak değeri hepimizin. Herkesin bu takımın üzerinde söz hakkı var. Lakin usulünce kırmadan dökmeden ve kutuplaştırılmadan.
Malatyaspor özellikle bu sezon 2 yarıda aldığı başarısız sonuçlarıyla Malatyalıların içini acıtırken bazı kesimlerin haklı veya haksız eleştirilerine maruz kalması bizleri de ziyadesiyle üzüyor. Buradaki mesele Adil gevrek meselesinden ziyade Malatyaspor'un içerisinde bulunduğu durumdan nasıl çıkarılacağıdır. Odaklanacağımnız durum budur.
Son günlerde kamuoyunda karanlık eller tarafından Malatyaspor üzerinden farklı mecralara çekilmek istenen göz bebeğimiz Malatyaspor var. Bunu gözlemliyoruz ve üzülüyoruz. Herkesin düşünmesi gerek ve özeleştiri yapması gerektiğini düşünüyorum.
Sayın Başkan Adil Gevrek inanıyoruz ki çok güzel başarıları Malatya halkına tattırdı. Bunda hepimiz hemfikiriz. Başkanımıza da halen güveniyoruz. Gün birlik günü. Lakin buradaki en büyük eksiklik bana göre Sayın Gevrek'in Malatyaspor'u yeterince Malatya halkıyla iç içe samimileştirememesi oldu. Maç havası ilde yeterince estirilemedi.
Tabi burada bir çok etken var bunlara girmek istemiyorum. Gün bu gün değil. Malatya esnafıyla, öğrencisiyle, yaşlısıyla, genciyle sporu seven bir ilimizdir. Malatya basının küçük bir kısımı hariç her zaman takımının başarısı için elini taşın altına koymuş ve koymaya devam ediyor.
Bir kaç yıldır hem işini hem vaktini, hem parasını, hem de ailesinin mağdur edip sadece Malatya aşkıyla Malatya spor'da mesai harcayan Başkan Adil Gevrek e Konya maçı sonrası yapılanları tasvip etmemiz mümkün değil. Sonuçta Malatya sporumuzun başkanı seçilmiş bir insan ve Malatyalı.
Burada hepimizin ders çıkarması gereken ve sorulması lazım birçok konu var. 1- Bu olaylar buralara kadar neden geldi? 2- Adil Başkan'a karşı yapılan tribündeki kötü sözlerin arkasındaki gerçekler neydi?  3- Takım Konya maçında berabere iken bile neden belli bir gurup takımını desteklemek yerine neden Yönetim istifa diye bağırıyordu? 4- Bu memleketin ileri gelenleri ne düşünüyor? 5- Sayın Valimiz Malatyaspor için nasıl bir girişimde bulunmayı düşünüyor? 6- Adil Başkan'a yapılan saldırı organizelimiydi?
Daha sorulacak bir çok soru var ama bu gün değil. Buradan Sayın Mehmet Celal Fendoğlu vekilimize de büyük iş düşüyor. Sporun içerisinden gelen biri olarak deneyim ve tecrübesini Malatyaspor için harcayacağına eminiz. Kamuoyu da bu beklenti içerisinde. Sayın vekilimiz Mehmet Celal Fendoğlu, Sayın Başkan Adil Gevrek, Sayın Başkan Selahattin Gürkan, Sayın Şevket Keskin ile Sayın Valimizin başkanlığında kapalı bir 5 li zirve yapmaları gerekmektedir. Acil ve elzemdir.
Ortalarda bazılarının iş karıştırmak için kimi kişisel hesapları için kimi de kendi menfaatleri için Başkan Adil Gevrek ve Malatya'nın önemli isimlerini bu aralar fitneleyerek aralarda işi kışkırtıyorlar. Bu çok tehlikeli ve yanlış bir yoldur. Bu saatten sonra herkes çok dikkatli olmalıdır. Başka Malatyasporumuz yok. sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun Malatyamıza faturası çok ağır olur ve kimse bunun altından kalkamaz. Herkesin hassasiyet içerisinde açıklamalar yapması önemlidir.
Özellikle medya çok dikkat etmelidir. yapacakları haberler ve yorumlar bu takımın geleceğine iyi yansıtılmalıdır. Objektif olmalıdırlar. gereksiz çekişme ve olaylara taraf olmamalıdırlar. Art niyetli kişilerin gazına gelmemeliler. Ben basınım diye herşeyi yazarım diye bir dünya da yok. tarafsız ve objektif olarak olayları yansıtması gerek.
Son söz olarak herkes bu takımın geleceğine katkı sunacağı bir günde Taraftarda sağduyulu olmalı. kesinlikle takım ve yönetim aleyhinde söz söylememeli. Taraftar dediğin iyi günde kötü günde her zaman her yerde takımının yanında olmalıdır. Agresif davranışlar içerisinde olanları da uyarmalıdır.
Gecesini gündüzüne katarak takımına yönetici olanlar hata da yapsalar bunun hesabının verileceği yer kongrelerdir. Başka yerlerde farklı şekillerde yol aramak yanlıştır. Provakasyon içerisinde bir kısım ucuz hesap içerisinde olanlarda amaçlarına ulaşmamalıdırlar. Bunun için hepimizin kenetlenerek takımımıza sahip çıkmalı ve krizden rant sağlamak isteyenlere fırsat vermemeliyiz.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!