Malatya'nın Yükselen Yıldızı Yeşilyurt - Resul Özbey

Malatya'nın Yükselen Yıldızı Yeşilyurt


Yıllardır yeşil Malatya diye her zaman dillendirilmiş bir söz vardı ama malesef bu özde değil sözde kalıyordu. Dağları boş, ovalarda ise sadece bahar ayından sonra Kayısı ağaçlarından dolayı bir yeşillik söz konusuydu.
Son yıllarda Malatya Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte Malatya'mızda büyük değişim ve dönüşümlere kapısını araladı. Bunları halkın içerisinde biri olarak gözlemleyebiliyorum.  Büyükşehir ile birlikte daha yaşanabilir bir çevresi, insan odaklı çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleriyle ön plana çıkan şüphesiz ki Yeşilyurt Belediye Başkanı sayın Mehmet Çınar.
Kendisini bir basın mensubu ve Yeşilyurt ilçesinde oturduğum için belediyenin çalışmalarını yakından takip eden biriyim. Sayın Hacı uğur Polat'tan hizmet bayrağını devralan Mehmet Çınar beklentilerin ötesinde çalışmalarla Yeşilyurt ilçesinin geleceğini şekillendirecek projeler hayata geçirtiyor.
Ehliyet, Liyakat, ufuk, vizyon, sayın başkan Çınar'da var. Kendisi İnşaat Yüksek Mühendisi şu an doktora yaptığını biliyorum. Belediyecilikte yabancı değil tam bir hizmet adamı.  Kısaca Yeşilyurt ilçesinin bu kadar öne çıkmasındaki etkin isim Mehmet Çınar.
Şu an projeleriyle, ekibiyle uyum içerisinde, istişarelerle Yeşilyurt’un güzel insanlarına güzel hizmetleri yapmaya devam ediyor. Yeşilyurt'ta yaşamak ayrıcalıktır sözünü kanıtlarcasına insan odaklı çok güzel hizmetlere imza atmaya devam ediyor. Mutlu insanların şehri Yeşilyurt’u geleceğe taşıyor.
Yapamayacağı bir şeye söz vermeyen mantıkla hareket edip halkın içerisinde Yeşilyurt ilçesinin modern, çağdaş, ileri seviyede hizmetlerini almış bir ilçe olabilmesi için durmak yok yola devam düsturuyla sabah namazında başladığı hizmetlerine gecenin son saatlerine kadar devam eden bir isim Mehmet Çınar.
Yeşilyurt halkının acısında, mutlu günlerinde her zaman yanında olup "Halka Hizmet Hakka Hizmet" anlayışıyla birlik beraberlik içerisinde ilçenin her karış toprağına hizmet götüren Teknik altyapısı ile Malatya'nın yeni yerleşimi ve büyümesi olan Yeşilyurt'ta akılcı çalışmalarıyla Mehmet Çınar kısa sürede halkın gönlünü kazanmayı bildi.
Çevreye duyarlı başkan olarak daha yeşil bir Yeşilyurt ilçesi için yeşil alanlar oluşturan Başkan Mehmet Çınar'ın bu dönemde vatandaşların belediye başkanı olarak görmek istediklerini belirtiyorlar.
Sözün özü Sayın Mehmet Çınar'ın Yeşilyurt'u en iyi planlayacak en ideal aday olduğu Yeşilyurt halkı tarafından söyleniyor ve herkes hem fikir. Sayın Çınar ile Yeşilyurt ilçesi kazanacak ve herkes karlı çıkacak...
 

malatyasurmanset44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!