Yaşam Yolu - Neval KÜTÜK

Yaşam Yolu


Yaşam yolunda ilerledikçe varoluşsal anlayış kazanacak ve içsel özünüzü keşfedeceksiniz. Bu yaklaşım tüm egosal dürtülerin son bulmasına neden olur. 

Ebedi yaşam ışığı sayesinde alçakgönüllülük, zenginlik gerçekleşir. 

Yaşam yolculuğunda hiçbir şey kesin değildir, o yüzden bu yolculukta hata yapmaktan çekinmeyin. Önemli olan hata yapmamak değil, hatalardan ders almak, aynı hataları tekrar yapmamaktır. 

Varoluşsal anlayışı kazanmak, tekamül yolunda ilerlemek, yaşamı anlamanın, elde etmenin tek yoludur. Yaşamı doyasıya yaşamak için motivasyon ve canlılığı kaybetmemek gerekir. 

Yaşamı güvence altına almaya çalışmayın çünkü bir sonraki anın neler getireceğini bilemezsiniz. Yaşam, gizemlerle dolu bir yoldur. Bu yolda sadece yürüyün ve varoluşsal akışa kendinizi bırakın.

Yaşam ve Aşk

Yaşam aşksız yaşanmaz, çevrenize baktığınızda her yerde aşkın esintilerini görürsünüz. Yaşam, varoluşsal aşkın dansıdır. Aşk, yaşamdaki en etkileyici, iyileştirici güçtür. Aşksız yaşam boştur. Yaşamda aşkı kaçıran tatmin, huzurlu, mutlu olamaz. 

Aşk size zerafet katar, içinizi huzurla doldurur, sizi sevince boğarak, hayatınızı şiire, dansa dönüştürür. Böylece gerçekten yaşadığınızı hissedersiniz. Yaşamınıza aşk girince yaşamınız dönüşür ve güzelleşir çünkü aşk , bir anda dönüşüme neden olur. Aşk ile birlikte özünüz de çiçek açmaya başlar, yaratıcılığınız güçlenir ve yaşamınız zenginleşir. 

Yaşama aşık olmak en büyük erdemdir. Yaşama aşık olan insanın hayatı alışkanlık olmaktan çıkar, her şey sevgiye dönüşür. Yaşama aşık olmak için sıkıcı hayat bırakılmalı, zenginleştirici, dönüştürücü hayat can bulmalıdır. 

Aşk varoluşta en değerli şeydir, varoluşun kaynağıdır. Kendiliğinden gelen bir coşku, sevinç, mutluluk halidir. 

Varoluşsal aşk ifade edilemez, yaşamsan bir anlama sahiptir. Aşk kanıt gerektirmez, sadece yaşanır ve deneyimlenir. Yaşam ve aşk mantığa sığmaz. 

Yaşamı dolu dolu yaşamak,

Aşkın özünüzde çiçek açmasını sağlamak, 

Yaşamaktan varolmaya geçit yapmak,

Sonsuzluğu, ebediliği tatmak, 

Dünyevi hayatın sıkıcılığından, varoluşsal hayatın haz dolu sonsuzluğunu deneyimlemek için,

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Yaşam Sanatı Değişim Programını seçin ve nedensizce mutlu olun. 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Eyl

İÇSEL DEVRİM

15Ağs

BENCİLLİK PSİKOLOJİSİ

04Ağs

ANLAYIŞ SANATI

11Tem

Zihni Aşmak

10Haz

ACILARA SON

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun