Timsah Gözyaşları - Neval KÜTÜK

Timsah Gözyaşları


Bir hainin içindeki pozitif düşünce onu yoldan geri döndürmeye çalışır. Hain yapacağı hainliğin bedelini ne şekilde ödeyeceğini aslında içten içe bilir. 

Hainin Gözyaşları, timsah gözyaşlarıdır. Hain, pişmanlık ve suçluluk duygusundan ağlasa da tekrar hainlik yapabilir. Bir hain, yaptığı hainliği düşündükçe pişmanlık aslında duyar ama buna rağmen hainlik yapmaya devam eder. Çünkü hain, sağlıklı bir birey değildir.

 

Bir hainin, sağlıklı hale gelmesi ve dönüşmesi için her gün,  Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Sanatı programını, içsel simya yöntembilimini uygulaması gerekir. Hain psikolojisi patoliktir, tamamen hastalıklıdır.

 

Gerçek şu ki, bir hain tesadüfen hainlik yapmaz, bilerek, tasarlayarak yapar. Öncesinde bilinçli olarak herşeyi tasarlar. 

 

Bir hain, önce yapacağı hainlik üzerine düşünür, planlar yapar, etraflıca düşünür, daha sonra hainlik yapmaya karar verir. Sonra da hainlik edimini gerçekleştirir. Bu yüzden de bu bedel çok ağırdır. Hainlik yapan kişi fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal olarak sürekli acı çeker. Sadece bir duygu patlaması sonucu değildir hainlik.

 

Bir kızgınlık sonucu insan katil olabilir ama  hain olamaz, hainlik planlı olarak yapılır. Hainlik edimi sürekli yapılan bir eylemdir. Hem hainliğe uğratan hem de hainliğe uğrayan duygusal yıkıma ve psikolojik bozulmaya neden olur. Hainlik eylemi, kişide kişilik bozulmalarına neden olur. 

 

Hainliğe uğrayan insanda değersizlik, güvensizlik, şaşkınlık, zihinsel kontrolsüzlük, kendine acıma hissi, kendini suçlama, yetersizlik duygusu ortaya çıkar. 

 

Bir insan hainlik yaptıktan sonra boşluk, değersizlik hissi, güvensizlik, üzüntü, umutsuzluk, utanç, vicdan azabı hisseder. 

 

Hainin özeliklerini bilerek kendinizi hainlerden koruyarak , size zarar vermesini önleyebilirsiniz. Çünkü bir gün bir dost, arkadaş, eş, kardeş, en yakınınız haine dönüşebilir. Buna dur demenin zamanı gelmiştir. !

 

Dünya Değişim Akademisi

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir

12Eyl

İÇSEL DEVRİM

15Ağs

BENCİLLİK PSİKOLOJİSİ

04Ağs

ANLAYIŞ SANATI