Şöhret Tehlikesi - Neval KÜTÜK

Şöhret Tehlikesi


Geniş anlamda gerçek starlık meşhur birinin şöhret olması demektir. Starlık tehlikeli olabilir çünkü markalaşma belirginlik  demektir. Bir şöhret sahibi starlık sayesinde dünyada bilinince artık insanların duygularına fazla hitap etmez. 

Geleceğin starlığı internete taşınacaktır. Artık star olmak için sahneye değil, bilgisayara ihtiyaç vardır. Bir şöhret internetten sürekli takip edilebilir. Artık şöhret ile takipçiler arasındaki aracılar ortadan kalkmaktadır.

Markalaşmış bir şöhret ile internet aracılığıyla temasa geçilebilir. Artık eğlence ve oyunlar içinde en revaçta olan alan bilgisayar oyunlarıdır. Artık starlık, bilgisayar şöhretlerinin dünyasına kaymaktadır. 

Şöhret tehlikeli bir uyuşturucudur. Şöhret uyuşturucusunu alan kişi şöhretin bitişine de hazır olmalıdır. Şöhretli insan bir süre sonra madde bağımlısı olabilir. Daha sonra ise gerçekten olur, kimseye güvenmez, yalnızlık çeker ve sonra intihar eder. 

Starlık ve yıldızlık şöhretli veya ünlü olmaktan farklıdır. Şöhretli olmak insanı star yapmaz. Starlık, şöhret sayesinde seyircilerle duygusal bir bağlantı kurmaktır. 

Seyirciler bir starı başarılı olduğu için değil duygusal bir tatmin, özgüven, cesaret için takip eder. Bugün göklere çıkarılan bir starı yarın kimse istemeyebilir. Sosyal medya aracılığıyla ulaşılabilen insan sayısına bir saatte ulaşılabilir.

Artık insanlar kendini daha yalnız hissetmektedir. İnsanlar küçük topluluklar oluşturmak için şöhretlerden yararlanmaktadır. 

 

Bilimsel araştırmalar şöhretin insan hayatını sonsuza  dek değiştireceğini göstermektedir. Kişi şöhretin neden olduğu pozitif ve negatif her şeye uyum sağlamak için çabalar.

Şöhret insana geldiğinde soyutlanma, güvensizlik, meydana gelir ve şöhretli ben ve eski ben arasında kişilik bölünmesi ortaya çıkar.

Şöhretin insana verdiği olumsuz tahribata son vermek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları uygulanmalıdır. Bu programlar bilimsel teknikleri içermekte ve içeriğinde nefes çalışmaları, vücut çalıştırma teknikleri ve derin gevşeme barındırmaktadır.

Değişim Sanatını uygulayın ve içsel simya ile tamamen dönüşün, dönüştürün..

Neval Kütük 

Dünya Değişim Akademisi 

Değişim Uzmanı 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir