SIR BÜYÜSÜ - Neval KÜTÜK

SIR BÜYÜSÜ


Sır gizli tutulan, bilinmesi istenmeyen gizemli bir olgudur. Sırrı algılamak için gerekli olan ön koşul, samimiyettir. 

Sırrı hak etmek için ona teslim olunmalıdır, eğer egosal çabalarla ve zihin yoluyla sırra ulaşılmak isteniyorsa bu, hayal kırıklığı olacaktır.  Ego her zaman yanılgıya sürükler. Sır, egonun bulunduğu yerde bulunmaz. 

Sırrın ifade edilişi tamamen farklıdır. Sırrın özünü anlamak için zekayı devreye sokmak gerekir, zihin devre dışı kalmalıdır ki sessizlik ve sükûnet sağlansın. Akıl ile değil, öz ve kalp ile sır algılanır .

Aktarılan sır, öze ulaşır, özü aydınlatır, zeka uyanır,  sır kapısı açılır. Sır, kendiliğinden zaten vardır o yüzden kendi kendine zaten yeterlidir. Sır, samimiyetle aranınca sır yolu gözükür ve sırrı arayan sır yolunda yürümeye başlar. 

Sır, ifade edilemez, anlatılamaz, sadece yaşanır. Sır, yalnızca samimi arayanın kendi deneyimi sayesinde yaşanır. Sır yolu açıklanabilir ama sır anlatılamaz. Sır yolu bulunduğunda, sırrı algılamak için tek yapmak gereken sır yolunda yolculuk yapmak olacaktır. 

Sırrı arayan, sır yolunda kendisi yürümelidir. Sır yolunu bulmak ve sırrı algılamak için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programlarına katılabilirsiniz.  Değişim teknikleri,  içinizdeki gizemli kapıları açacak ve sizi sır yolculuğuna başlatacak. Böylece içsel yolculuk başlayacak ve gerçek özünüzle temasa geçeceksiniz.

SIR yolu bir kez bulunduğunda artık o yoldan uzaklaşmak mümkün olmayacak çünkü kendinizle en gerçek, samimi iletişim ancak sır yolunda mümkündür.

Sır, dima var olan, hiç kimsenin desteğine ihtiyacı olmayan bir şeydir. Sır yolunda bilinçli olarak yürümek için farkındalığın yükselmesi gerekir. Farkında olmadan yapılan yolculuk sırasında sır yolundaki güzellikler farkedilmez, kaçırılır. Varoluşun güzellikleri görülmez,  böylece sırrın gizemi kaçırılır. 

Yaşamak, sırrın daima içinde olmaktır. Yaşamak, sır ile birlikte yaşamaktır. Nefes alıp vermek, sır ile birlikte nefes alıp vermektir. Insan daima sırrın içinde yaşar fakat farkındalıklı bir şekilde sırrı algılamak başka bir şeydir. 

Sır olmadan kalp atmaz, akciğerlere hava girmez ve mide besinleri sindirmez. Yani sır olmazsa, yaşam da yoktur. Var oluş , sırdır . Varoluşun düzenini sağlayan, uyum içinde akmasını sağlayan da Mutlak Sır' dır. Mutlak Sır, özünüzde, kalbinizdedir.

Sırrı deneyimlemeniz dileklerimle..

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir