Şifa Gözü Nedir? - Yenilenmiş Neval

Şifa Gözü Nedir?


Şifa gözü de denilen 6.GÖZ insan bedeninde göğüs bölgesinin arka tarafında bulunur. Göğüs bölgesinde Anahata Çakra yani göğüs çakrası yer aldığından, 6.GÖZ de göğüs çakrasının arka girdabında yer alır. 

6.GÖZ aslında bir değil 3 gözden ibarettir. 6.GÖZ uyandığında insanlığı iyileştirecek şifa gücü uyanır ve sonsuz kaynakla temasa geçilir. Böylece evrensel amaca ulaşılır. ŞİFA gücünün aktarılması avuçlarda buluhan diğer 2 göz ile gerçekleşir. 

İnsanın bilinci Anahata çakraya yükseldiğinde spritüel şefkat uyanır,  insan elle dokunarak başkalarına şifa enerjisi aktarır.6.GÖZ aktifse irade gücü artar, insan büyük felaketler karşısında bile özgür iradesini kullanarak kaderini aşar. Bilinci Anahata Çakra düzeyine yükselmiş kişi artık kaderin köleliğinden kurtulur.

ŞİFA gücünün kaynağı aslında ruhi özdür. Bilinç bu düzeyde olunca kişi artık kendisini beden, zihin, duygular ile özdeşleştirmez. Bireysel irade ile toplumsal irade uyum içinde çalışır. Pozitif eylemlerde bulunan birey ikilikleri de aşmaya başlar. Tüm ikilikler evrensel oyunun parçası olarak görülür. 
Evrensel birlik algılanarak birey kendisini unutur ve spritüel gelişim için çalışır. Artık bedenin ihtiyaçlarını değil,  ruhun ihtiyaçlarını düşünür. Bunların karşılanması için eylemlerde bulunur. 

6.gözü uyanmış kişi, tüm canlıların ebedi varlıklar olduğunu görür ve onların tekamülü için çalışır. ŞİFA gücünü tüm Evrenin şifalanması için kullanır. 
Tekamül bilgilerini tüm insanlığa aktarma çabası ve spritüel hayırseverlik 6.GÖZ uyandığında gerçekleşir. 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Eyl

Coşku Kanatlarıyla Uç!

01Eyl

Neşeli Olma Sanatı

21Ağs

Beden Köleliğinden Kurtuluş

12Ağs
28Tem

Stres Kısır Döngüsü