Politika VE DEĞİŞİM


Politik insan fiziksel olarak iyi bir durumda olabilir ama psikolojik olarak sağlıklı bir insan değildir.

 

Politik insan, başkalarına hükmetme pozisyonunu kaybedince fiziksel sağlığını da kaybetmeye başlar. Bu tür insan mevkisini koruduğu sürece bütün strese rağmen fiziksel sağlığını koruyabilir. 

 

Mevkisini kaybettiğinde bütün kaygıları gitmesine rağmen sağlığı da gider. Çünkü ruhsal düzeydeki yük fiziksel düzeye iner ve rahatsızlıklar fiziksel bedeni etkiler. Fiziksel beden de hastalanır. 

 

Bütün rahatsızlıklar ruhsal düzeyde bulunur. Mevkisini kaybeden politik insan kısa süre sonra yaşamak istemeyebilir. 

 

Başkalarına hükmetme gücü ruhsal rahatsızların fiziksel düzeye inmesine izin vermez. Politik insanın bütün ego tribi bir nevi hastalıktır. Politik insanın egosu şişer ve o, egosu için yaşar. Dolayısıyla bu tür insan, mevkideyken egosuna tutunur ve o zaman da ruhsal sağlık çöker.

 

Politik insan mevki elde edip bir koltuğa otursa dahi aynı hasta kişidir çünkü koltuğa rağmen kendini aşağı hisseder. 

 

Politik insan ancak Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Sanatı sayesinde tekamül etmeye, olgunlaşmaya, yenilenmeye başlarsa tüm psikolojik rahatsızlıklardan kurtulabilir. 

 

Dışsal çabalar iyileşme sağlamaz ancak içsel değişim sayesinde sorunlar kökten çözülür. Politik insan iç dünyasını incelemelidir ve kendini keşfetmelidir. Ancak kişi,  tarafsız ve yargısız olunca iç varlığının derinliklerine inebilir. 

 

Her türlü önyargı, ayıplama, yargılar keşfe çıkan kişinin gerilmesine neden olur. İç dünyadaki kıskançlık, açgözlülük  öfke, nefret gibi unsurları kişi içinde görünce korkarsa ilerleme ve değişim söz konusu olmaz.

 

Sorunun kökten çözümlenmesi için önce soruna teslim olunmalı ve sorun, olduğu gibi kabullenilmelidir. İşte o zaman, kendiliğinden çözüm yolları bulunacaktır ve kişi bu yollarda yolculuk yaparak tekâmülün zirvesine ulaşacaktır.

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

Zihni Aşmak

10Haz

ACILARA SON

20May

ŞİMDİNİN GÜCÜ

03May

Bağımlılık Zehri

18Nis
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Esenlik Reklam7