Özgürlük Yolu - Neval KÜTÜK

Özgürlük Yolu


  Alışkanlıklar hayatımızda oldukça yer tutar. Çoğu zaman negatif alışkanlıkların farkına varsak da onlardan tam anlamıyla kurtulamayız. Onları yönettiğimizi sanırız fakat esas alışkanlıklar tarafından yönlendiriliriz. Negatif denen köklü alışkanlıklar yani temeli geçmişe dayanan, kurtulamadığımız bir çok alışkanlık sağlığımızı tehdit eder.
 
    Alışkanlıklardan özgürleşmenin ilk durağı; onları fark etmektir. Hatalarının farkına varan, ders alan ve aynı hataları yapmayan insanın zekası aktiftir. Alışkanlığın farkına varınca onun neden kaynaklandığını da bileceksiniz. Kaynağı bilinen alışkanlık kurutulmaya hazırdır. Farkına varmak, gözlemci olmak demektir. Gözlemci olmak dışardan seyirci kalmak ama aynı zaman icracı olmak demektir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları sayesinde  gözlemci modunda kalırsınız. Yani hem icracı hem de gözleyen olursunuz. Gözleyen ile gözlenen bir olduğunda bütünleşme gerçekleşir. ''Yoga'' nın kelime anlamı bütünleşmedir. Siz negatif alışkanlıkları görüp,  beslemeyince yavaş yavaş onlar sizi terk eder. Bütünlük içinde yaşamaya başlarsınız.
 
    Hayatta hep tutunduğumuz bir şeyler vardır. Kimimiz işine, eşine, çocuğuna, kimimiz sahip olduğu bir nesneye, kimimiz ise mesleğine tutunur. Her türlü tutunma sizi biraz daha köleleştirir ve özgürlüğünüzü kısıtlar. Alışkanlıklar da bir çeşit tutunmadır. Tutunduğunuz nesne ya da özne olmadığında kendinizi kötü hissediyorsanız, o nesne ya da özne olmadan mutlu değilseniz işte o zaman alışkanlıklar tarafından yönetilmeye başlarsınız. Efendi artık siz değil, sizi tutsak kılan alışkanlıklardır. Hayatınızı ve kendinizi yönetmek istiyorsanız öncelikli olarak kendinizden başlayın. Siz ne istiyorsunuz? Siz, ne istiyorsanız o'sunuz. Kendinizi tanımak için, kendinizin zayıf, güçlü yönlerini görmek için en etkili araç, Değişim Sanatı olarak da adlandırdığımız Değişim teknikleridir.  Değişim Programları, sizi şimdide ve burada tutar. Böylece geçmişin olumsuz etkileri ve geleceğin kaygıları sizi etkilememeye başlar. Kurban rolünden çıkarsınız ve kendinize olan güveniniz artar.
 
    Her türlü sağlığı olumsuz yönde etkileyen alışkanlıklar sizi olduğunuz yere demirler. İleriyi görmenizi engeller. Kurtuluş yolu, Dünya Değişim Akademisinde pratik olarak  uygulanan nefes teknikleridir. Küçük bir yöntem, hayatı kurtarır. Gün içinde ne kadar etkili ve verimli zaman geçiriyorsunuz ? Bir düşünün. Değişim Sanatı teknikleri ve uygulamaları pratiktir yani sizin fazla zamanınızı almaz. Zamanı durduran ve sizi an'da tutan bu teknikler, bilimsel olduğu için her kişiye özeldir. Bir yöntembilim olduğu için aynı zamanda metafizikseldir ve deneyimseldir. Uygulamalara devam ettikçe sadece görüneni değil, görünmeyeni de algılarsınız. İşte bu özel yetiler sayesinde alışkanlıkları aşarak onların ötesine geçeceksiniz. Aşırı yemek yeme, sigara içme gibi olumsuz alışkanlıklardan zamanla kurtulacaksınız ve özgürce uçacaksınız.
 
    Hayatta sağlık ve özgürlük kadar önemli bir şey var mı? Esaret içinde olduğunuzda gerçekten bu halde olduğunuzu farketmeyebilirsiniz. Ta ki ani bir olay yaşayana kadar. Olumsuz bir durumla ya da acıyla yüzleştiğinizde uyanır ve gerçekleri görmeye başlarsınız. Gerçekler sizi kendinize getirir ve işte o zaman herşeyi net görürsünüz..
 
    Daha sade, net ve gerçek yaşama dönmek için korkmayın; cesaretli olun ve gerçeği tüm çıplaklığıyla görün. Hayata puslu bakmanızı sağlayan artık o gözlüğü çıkarın. Özgürlük ve değişim  yolunda en büyük engel alışkanlıklardır. Vazgeçmek, en etkili yöntemdir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programları sayesinde  sizi mutsuz eden her türlü alışkanlıktan vazgeçeceksiniz..Mutluluk kapılarını bir daha kapatmamacasına  ardına kadar açın. Kapının ötesine geçince sonsuza kadar hayatı kutlama içinde olacaksınız.

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara

RİSK YÖNETİMİ

17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı