Merhamet Oyunu - Neval KÜTÜK

Merhamet Oyunu


Merhamet almak değil vermekle ilgilidir. Siz, beklentisizce verdiğinizde içinizde merhamet çiçeği açar ve rayihasını her tarafa yayar. Böylece herkes içinde merhamet hissetmeye başlar. 

Merhamet sayesinde doğru ile yanlışı ayırt edebilir ve zekayı uyandırabilirsiniz. Keskin bir görüşe sahip olur,  görünenin arkasındaki gerçekleri  görebilirsiniz. Sezgilerinizi kullandıkça zihnindeki düşünceler sizi eskisi gibi etkilemez. Zihinsizliği, zamansızlığı ve sonsuzluğu deneyimlersiniz. 

Merhamet dolu olduğunuzda zeka uyanır ve isabetli kararlar verirsiniz. Öz merhamet ile dolarsınız. Yani kendinizi sever, sayar, kendinize saygı gösterirsiniz. Kendinize olan yargılardan ve eleştirilerden kurtulduğunuzda hafiflersiniz. Başkalarını da sevmeye başlarsınız. Kendinizi affeder ve hatalarınızı kabul edersiniz. Aynı hataları tekrarlamazsınız. Anda kalmanın hazzını yaşarsınız.  Şunu unutmayın, içinizde öz merhamet yoksa kimseye merhamet de duyamazsınız. Her şey ilk önce kendinizden başlar. 

Merhamet kafa değil kalp ile ilgilidir. Merhamet çiçeği yüreğinizde açtığında kalbiniz yumuşacık olur, herkesin  kalbini ısıtırsınız. O zaman herkes size çekilmeye başlar. 

Merhameti bir kişinin gözlerine bakıp bile aktarabilirsiniz. Konuşmanız  gerekmez. Çünkü zaten merhamet sizin öz doğanızda vardır.  Sadece onu ortaya çıkarmak gerekiyor. Merhamet çiçeği gönülleri saflaştırır, sizi masumlaştırır. 
Merhamet dolu insan sevgiyi derinden hisseder ve o sevgiyi herkesle paylaşır. Merhamet hissetmek değildir çünkü hissetmek duygusallaşmaktır. Merhamet özgürlükle ilgilidir. Duygusallığın ve hassasiyetin merhametle bir ilgisi yoktur. 

Siz, ebedi özünüze odaklandığınızda içinizdeki saf merhamet ortaya çıkar. Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Merhamet Sanatı Değişim Programı” sayesinde özünüze merkezlenerek merhamet çiçeğini kalbinizde açtıracaksınız. Merhamet sayesinde saf sevgi çiçek açar. 

“Merhamet Sanatı Değişim Programı”  8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor ve her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada gerçek merhamet  ile ilgili teorik bilgilendirmeler yapılıyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Değişim teknikleri ile yepyeni bir insan olacaksınız. “Merhamet Sanatı Değişim Programı” sizi YENİ bir İNSAN yapacak. Aydınlanacak ve hayata bambaşka bir gözle bakacaksınız, merhamet gözüyle. 

Merhamet içinizdeki tüm negatiflerden sizi arındıracak ve pozitif ile dolduracak.

Neval Kütük
Dünya Değişim Akademisi 
Değişim Uzmanı
www.dunyadegisimakademisi.com
nevalkutuk77@gmail.com
0530 877 06 04

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Birgül Yıldırım | 02 Eylül 2020 22:40

    Çok hoş, çok keyifle okudum...

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Eyl

İÇSEL DEVRİM

15Ağs

BENCİLLİK PSİKOLOJİSİ

04Ağs

ANLAYIŞ SANATI

11Tem

Zihni Aşmak

10Haz

ACILARA SON

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun