Kadın Psıkolojısi


Kadın, yolculuğa benzer ve her yolculukta olduğu gibi kadının da bir yoldaşa ihtiyacı vardır.  Bu yoldaş sevgi dolu olursa kadının yolculuğu mutlulukla dolup taşar. 

Kadın ile yolculuk yapmak isteyen kişi , onu mutlaka sevmelidir. Bir kadının sevgi ihtiyacı bir erkekten daha fazladır. Bu nedenle kadın, erkeği duygusal sevgi ifadeleri ile bunaltsa bile erkek kızmak yerine onu anlamalıdır. Kadının duygusallığına anlayışla yaklaşmalıdır. 

Erkek kadını ne kadar severse sevsin kadın,  erkeğin onu sevmediğini düşünebilir ve pürüz aramaya başlar. Erkeğin, kadının duygusallığına anlayış gösterememesi kadının pürüz arayışlarını çok farklı noktalara getirebilir. 

Kadın daha fazla sevilmek için erkeğe şirinlikler yapar ve eğer erkek bu şirinliklere sevgi dolu karşılıklar vermezse kadın üzülür.  Eğer erkek, kadını sevdiğini hissettirirse kadın rahatlar, aksi takdirde hırçınlaşır ve sorunlar çıkarmaya başlar.

Erkek, kadına sevgisini hissettirmemekte bir sorun görmez ama bu, bir kadın için en büyük sorundur ve kadın en ufak bir olayda sorun çıkarır. Bu olayda çıkan fırtına, kadının yolculuğunu tehlikeye atar. 

Kadınla yaşam yolculuğunda olan erkek, sevgisini kadından esirgememeli ve yolculuğu sevgisiz bırakmamalıdır. Kadın ne kadar hata yaparsa yapsın, erkek onu cezalandırmamalı ve ona sevgisini sunmalıdır. 

Bir kadın için sevgi her şeydir, yaşam gücüdür ve yaşam amacıdır. Bir kadın her an sevgiyi vermeye ve almaya hazırdır çünkü en çok sevgiye güvenir. Kadın sevgidir ve sevgi aracıdır. O yüzden asla kadın sevdiklerini kırmak ve onlardan ayrılmak istemez. 

Bir kadın zor sever ama tam sever. Kadın duygusal bir varlık olduğu için önce kalbiyle sonra kafasıyla sever. Eğer bir kadın hem kalbiyle hem de kafasıyla severse bu sevgiyi hiç bir şey söküp alamaz. İste buna tam sevgi denir. 

Eğer bir kadın birini sevmezse hiç bir şey onu sevmeye zorlayamaz.  Bir erkek kadının kalbini kazanabilir ama eğer kafasını da kazanmamışsa terk edilmesi an meselesidir. 

Kadın konuşandır ve eğer erkek de dinleyen olursa sevgi iletişimi sağlıklı bir şekilde yürür. Kadın ilgi görmek için duyulmak ister. Eğer kadın, erkeğe “ gel konuşalım “ diyorsa, aslında “beni dinle “ demek istiyordur. 

O yüzden kadını dinleyen erkek kadının kalbini kazanır çünkü bir kadın için güzel kelimeler kadının güzelliğine güzellik katar.

Kadın sevgi ve ilgi ister..her gün koşulsuz sevgi ile kadın beslenmelidir. Işte o zaman Kadın ve erkek sağlıklı ve dengeli bir aşk iletişimi yaşarlar. 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

ACILARA SON

20May

ŞİMDİNİN GÜCÜ

03May

Bağımlılık Zehri

18Nis
15Mar

Anlayış Sanatı