Hırs Zehri - Neval KÜTÜK

Hırs Zehri


İnsan hayatı bütünlük içinde kabul ettiğinde hırs aşılır ve o zaman yaşam ile ölüm bir olarak algılanır. Bu, bir aydınlanma ve hırstan arınmadır. Kişi ölümlü beden içinde ölümsüz ruhi varlık olduğunu idrak eder.

Diğer hırslar da kaybolmaya başlar. YAŞAM sonsuz,  beden ise sonludur. O zaman bu gerçek algılanınca beden hırsı da yok olur. O zaman kişi bedene yapışmaz ve onu tekamül aracına dönüştürür.

Bedeni tekamül aracına dönüştürmek için en etkili yöntem Değişim Sanatı programlarıdır. İçsel simya yöntembilimi sayesinde kişi öz doğasını hisseder, kendine yolculuk başlar. Böylece içteki tüm negatif pozitife dönüşür.

Varoluşsal anlayış ve değişim sayesinde insan hırslarından arınır. Böylece ebedi yaşama adım atar. Böylece hırs azme dönüşecek,  huzur ortaya çıkacaktır. Tekamül eden insan tüm hırslardan arınır. 

Tüm hırslardan özgürleşmiş insan varoluşsal güzelliğin sessizliğine dalar ve mutlak saadete kavuşur. 

Hırs, tükenmez bir acı kaynağıdır. Bu acı kaynağını bastırınca daha çok acı çekersiniz.  O yüzden hırs  aşılmalıdır. Böylece insan kendini aşar ve özgürlüğe kavuşur.

Hırs gerçek değildir,hayalidir. Bunu anladığınızda hırs ortadan kaybolur. Hırsı ortadan kaldırmak için de hırsın doğası anlaşılmalıdır. 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir