Gerçekle Yüzleş - Neval KÜTÜK

Gerçekle Yüzleş


Varoluşun sırrını, siz özünüzde yaşıyorsunuz. O sır, bilinemeyendir. Gerçeğe ulaşmak için gerçekdışılık ortadan kalkmalı , tarafsız, gözlemci kalınmalıdır. Ancak bu şekilde hep gerçekle yaşarsınız.

Gerçek dışı idealler ve inançlar ortadan kalkar, özgürlüğünüzü yaşar ve gerçeği keşfedersiniz. Gerçeği görmek cesaret ister. Gerçeği görmek için yeni deneyimlere açık olmak , önyargısız ve açık olmak gerekir. Eğer yeni deneyimlere açık olmazsanız gerçeği keşfedemezsiniz.

Varoluşsal gerçeğe ulaşmanın yolu, özdeki sessizliğe dalmaktan geçer . Gerçek tektir, gerçek sessizliktedir. Gerçek tüm evreni kapsar ve onun tadı sessizlikte algılanır. 

Sessizlik de tüm evreni sarar. O sessizlikte evrenin nabzı vardır. Gerçek evrenin nabzında atar. Gerçeği keşfedince gerçek insan olursunuz, gerçeğe ulaşır ve varırsınız.

Gerçek deneyimlerle algılanır ve bu deneyimler canlı bilgelik içerir. Kendiniz hakkındaki gerçeği fark edince ve idrak edince gerçek mutluluğu da yaşayacaksınız.

Gerçeği algılamak, gerçeği keşfetmek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Gerçeği Keşfet Değişim Programını Dünya Değişim Akademisi merkezlerinde Değişim Uzmanı ile uygulayabilirsiniz. Program sekiz çalışmadan oluşur ve her program kırkbeş dakika sürer. Her çalışma pratik ve teorik uygulamalar içerir.

 Nefes, vücut hareketleri ve gevşeme çalışması pratik uygulamadan ibarettir. Pratik uygulamalar üzerine soru cevap ise teorik bölümü oluşturur. Her bir programda farkındalığı artırıcı temalar vardır ve bu temalar o konuyla ilgili farklı bir vizyona sizi ulaştırır.

Yaşamınızla ilgili gerçek bilgiyi bildiğinizde mutsuzluk ortadan kalkar ve ilüzyon kaybolur. Mutsuzluktan kurtulmak için gerçekdışı inançları bırakın ve gerçeğin keşfine doğru yolculuk yapın.


Gerçeği keşfetmek için önce ebedi, ölümsüz, ruhi varlık olduğumuzu, bedenin geçici olduğunu bilmemiz gerekir. Beden, zihin ve duygular görecelidir. Mutlak gerçek ile yüzleşildiğinde kişi, bunların ötesine geçer.

Gerçeği bilmek, hayatınızı tamamen değiştirecek. Değişim Sanatını ve Değişim tekniklerini düzenli uygulayarak kendi gerçeğinizi yaşayacaksınız. Farkındalık gücünüz artacak , yaşamın ve ölümün ötesine geçeceksiniz.

Gerçeğin keşfi mutluluk vericidir. Her an yeni ve tazedir. Gerçek nerdeyse mutluluk da ordadır. Mutsuzluğun giderilmesi için en önemli şey, mutsuzluğun o an farkına varmaktır.

Değişim yolculuğu, Dünya Değişim Akademisindeki  Değişim programları ile çok zevkli ve heyecanlıdır. Her an değişimin içinde olunca hayatı dopdolu yaşayacaksınız. Yaşamdaki tüm boşluklar dolacak.  

 Yaşam değişimleriniz artacak  ve eskiye ait olan herşeyi bırakacaksınız. Yenilenecek, tazeleneceksiniz.

Gerçek , sizi ve etrafınızdaki herşeyi değiştirecek. Gerçeğe açık olun ve tüm evreni kucaklayın...


Değişimle kalın...

Neval Kütük
Dünya Değişim Akademisi
Değişim Uzmanı
www.dunyadegisimakademisi.com
nevalkutuk77@gmail.com
 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Oca

CESARET VE YENİLENME

15Ara

BARIŞ PSİKOLOJİSİ

02Ara

RİSK YÖNETİMİ

17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU