Gerçek İsteksizlik - Yenilenmiş Neval

Gerçek İsteksizlik


Gerçek zenginlik, sahip olunan zenginliği herkesle paylaşmaktır ve bu zenginliği herkese beklentisiz hizmette kullanmaktır. Gerçek zenginliğin belirtisi tatmin, huzurlu ve mutlu olmaktır. İsteklerle rahatsız olmayan insan, gerçekten zengindir. Örnek olarak, trilyonları olan insan tatmin ve huzurlu değilse, o zenginliğin ona hiçbir yararı yoktur. 

Nesnelerin peşine düşerek, onlarla savaşarak onları elde etmeye çalışarak zengin ve tatmin olamazsınız. Hele ki mutlu asla! Çünkü zenginliğin ve isteklerin sonu yoktur. Zenginliğinizin arttığı an, daha da zengin olmak istersiniz. Bu da, huzurunuzu kaçıracak , sizi gerçekten uzaklaştıracak. 

İstekler her zaman olacak, onlardan kaçmak gerekmez. İstek, hareketin temelidir. Hareket de varoluşun temelidir. Gerçek istekler, kendi öz varlığınızla ilgili isteklerdir. Doğru isteklerde bulunursanız, gerçek zenginliğe de erişeceksiniz. İstekleri dönüştürmelisiniz. İlerleme, gelişme, olgunlaşma, tekamül etme, kendini bilme ile ilgili isteklerde bulunmalısınız. 

O istekler ortaya çıkınca geri kalan anlamsız istekler de yok olmaya başlayacak. Siz, o isteklerde bulununca kendinizi gerçekleştirebilecek, aydınlanacak ve kendinizi bulacaksınız. 

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Zengin Olma Sanatı Değişim programı ile, gerçek zenginliğe kavuşarak huzura ve mutluluğa erişeceksiniz. 

Geçici ve yapay olandan ayrılıp, kalıcı olarak saadet içinde yaşayacaksınız. 

Hayatı dolu dolu yaşayarak, her anınızı coşku içinde yaşayabileceksiniz.

Dünyevi isteklerden özgürleşerek, tatmin ve bağımsız olacaksınız. 

Bencilliği aşarak, enerjinizi yükselteceksiniz. Nesnelerden özgür olarak, içsel tatminliğe ulaşacak ve gerçekten özgür olacaksınız.

 Maddi zenginliği, tüm insanlara beklentisizce hizmette bulunarak manevi zenginliğe ulaşabilirsiniz. Eğer maddi zenginliği, kendi bencil isteklerinizi kullanmada harcarsanız , manevi fakirliğe ulaşacaksınız, o zaman maddi zenginlikten de uzaklaşacaksınız. O zaman da mutlu olmazsınız. 

Dengeli yaşam için iki zenginlikten de vazgeçilmemelidir. Gerçekten zengin insan, tatmin insandır, her şeyden mutlu olabilen insandır.

Eğer ihtiyaçlarınızın karşılanmazsa mutsuz olabilirsiniz ama aslında gerçek mutluluk ihtiyaçların karşılanması ile ilgili değildir. Gerçek mutluluk, yetinmek ve içsel olarak tatminlik hissi ile ilgilidir. Bitmeyen istekler ve nesneler her  zaman mutsuzluk yaratır. İnsan ne kadar tüketirse o kadar mutsuz olur. Tükettikçe daha fazla ister, o zaman daha da tatminsiz olur. Sürekli tüketen insan, kendini tüketmiş olur. 

Çözüm, farklı bir tatminlik aramaktan geçer. O zaman tükenmeyen bir kaynağa  başvurmalısınız. Bu kaynağın ismi evrensel enerjiyle beslenmektir. Yani, pozitif enerjiyle dolmak, pozitiflik içinde bulunmak ve nedensiz tatminliğin içinde bulunmaktır. 

Kendi isteklerin ve tatminliğini düşünen insan asla tatmin olmaz; ama başkalarının tatminliğini düşünen insan gerçek bağımsızlığa ve özgürlüğe kavuşur. Nesnelerden özgürleşince içsel tatminlik içinde olacak ve nedensiz tatminliği yaşayacaksınız. Geçici hiçbir şeye ihtiyacınız kalmayınca ebedi tatminliğe ulaşacaksınız. O zaman nesnel bir şeyiniz olmadan tatmin bir insan olabilirsiniz. 

Tatmninsizlik huzurunuzu bozmayacak çünkü o zaman içsel tatminlik içinde olabileceksiniz. Nesnel hiçbir şey ilginizi çekmeyince ruhsal tatminliğe de erişeceksiniz. 

Artık eski istekleri istemeyince saadet, huzur ve saf mutluluk haline erişeceksiniz. Unutmayın ki, gerçek zenginlik, nesnel fakirlik demek değildir. Eğer koşulsuz sevgiye ve doğru isteklere sahipseniz, nesnel bolluk da kendiliğinden gelir, hatta çabalamadan…Dilediğiniz her şey gerçekleşebilir, ama bunun için doğru isteklerde bulunmalısınız. 

Eğer içinizdeki sevgiyi herkese ayırt etmeksizin akıtırsanız bolluk, bereket içinde yüzeceksiniz. Düşündüğünüz, düşünmediğiniz her şey sizinle olacak. Gerçek fedakarlık budur ! 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Eyl

Coşku Kanatlarıyla Uç!

01Eyl

Neşeli Olma Sanatı

21Ağs

Beden Köleliğinden Kurtuluş

12Ağs
28Tem

Stres Kısır Döngüsü