GERÇEK AŞKI YAŞA


Gerçek aşk, koşulsuz sevgiyle beslenir, işte o zaman aşk çiçeği her an yeşerir ve çiçek açar. 

 

Eğer aşkın içinde ego varsa o zaman sahiplenme, kıskançlık gibi negatif unsurlar girer. Aşk çiçeği solmaya başlar. Sahte aşk devreye girer, böylece yaşanılan aşk tatmin edici değil,  tüketici olur. 

 

Gerçek aşkın içinde olmak , varoluşla birlikte akmak demektir. Gerçekten birine aşık olmuşsanız varoluşla uyumlanırsınız ve varoluşla uyumlanınca da gerçekten aşık olmaya başlarsınız. 

 

AŞK ve mantık iki zıt kutuptur. Aşkın yanında mantık yer almaz. Zihin devre dışı kalmalı ki, iki aşık ruhen birarada olabilsinler ve bütunleşebilsinler.

 

Birleşme ve bütünleşme Aşkın olmazsa olmazıdır. Böylece ego erir ve korkular kaybolur. Aşık olduğunuz kişiye teslim olduğunuzda siz kendinize de teslim olursunuz böylece içsel ve dışsal dünyada da uyum gerçekleşir. O zaman aşk ve mutluluk patlaması yaşanır. 

 

Aşkı yok eden unsurlar, kontrol etme, sahiplenme, hırs, kıskançlık ve şehvettir. Tüm negatifler ve sahtelikler bırakıldığında gerçek AŞK çiçek açmaya başlar. 

 

Gerçek aşk yeşermeye başlayınca varoluşun anlamı ve amacı da hissedilir. Aşkın doğasına kendinizi kaptırınca haz dolu  deneyimler yaşanmaya başlar. Aşk tıpkı şiir ve dans gibidir  . 

 

Varoluşsal  dansa kendinizi  bırakın ve göklerde aşk kanatlarıyla uçun...

Dünya Değişim Akademisi 

Değişim  Uzmanı 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

ACILARA SON

20May

ŞİMDİNİN GÜCÜ

03May

Bağımlılık Zehri

18Nis
15Mar

Anlayış Sanatı