Erkekler Ne Bekler? - Neval KÜTÜK

Erkekler Ne Bekler?


Bir erkek eşi tarafından hatalarının yüzüne vurulmasından, eleştirilmekten , kusurlarının durmadan söylenmesinden hoşlanmaz. Takdir edilmeyi bekler. 

Duygusal sevgi erkek psikolojisine zarar verir çünkü erkek, annesinin duygusal sevgisiyle boğulmuştur. Bu da onda hasarlar oluşturur. Aynı duygusal sevgiyi erkek, kadından da  kontrol edildiğini hisseder. Kadını sevgilisi gibi değil, annesi olarak görmeye başlar. 

Erkek, çocuklukta annesine  gösteremediği sert tepkileri bu kez kadına göstermeye başlar. Fazla duygusallık erkeğe göre değildir. Bir erkeğin kadınla olan ilişkisinde arasıra yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Erkek , tek başınalık ile beslenmelidir aksi takdirde kadından sıkılır.  Tek başınalıktan sonra erkek, psikolojisini onarır ve tekrar yakın bir ilişkiye hazır olur. 

Herhangi bir ortama giren erkek ilk önce kendisinin nasıl göründüğüne ve nasıl bir etki bıraktığına dikkat eder. Erkek eşinin kariyerini desteklemeli ve bu konuda fedakarlıklar yapmalıdır. 

Akıllı bir erkek evliliği sürdürmek ister ve kaçamak yapmaya meyilli olmaz. Bir erkek eşini gerçekten seviyorsa, eşinin arkadaş ve akrabalarını da sever. Erkek, eğer kendisine düşkünse aile ve arkadaşlarına da düşkün olur. Hal böyle olunca eşinin ailesini ihmal eder.
Kadınlar, kendilerini güldürebilen ve espri kabiliyeti yüksek olan erkekleri genelde tercih ederler. Çünkü hayatta herkes eğlenmek ve gülmek ister.

Bir erkek bir kadını anlamak için çabalamalıdır, düşüncelerini umursamalıdır, yaptıklarına değer vermeli ve alçakgönüllü olmalıdır. Bir kadını dinlemek, çok önemlidir çünkü kadınlar dinlenmek ister. Düşüncelerine saygı gösterilmesini ister. 

Kısaca erkek, hayata kadın açısından da bakmalı ve kadınla empati kurabilmelidir. O zaman erkek ve kadın ilişkisi sağlam temellere oturacak ve ilişki , sağlıklı bir iletişime dönüşecektir.

Erkek değişmek ve dönüşmek için mutlaka tekamül yoluna adım atarak, Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim tekniklerini uygulamalıdır. Kadını değil önce kendini değiştirmelidir.

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Oca

CESARET VE YENİLENME

15Ara

BARIŞ PSİKOLOJİSİ

02Ara

RİSK YÖNETİMİ

17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU