EBEDÎ ÖZ - Yenilenmiş Neval

EBEDÎ ÖZ


Ebedi öz tam ve mükemmeldir. Ruhi özden mükemmel olarak geliyor ve bu düzeyde de mükemmel olarak bulunuyoruz. Mükemmelliği geri kazanmak için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programlarını uygulayabilirsiniz. 

Böylece içsel özünüzle temasa geçecek,  nefes teknikleri, içsel simya yöntembilimi  sayesinde yeni bir insan olacaksınız . Özünüzdeki mükemmelliği yeniden algılayacaksınız. 

Kendi hatalarınızı görebilme ve kabullenme yetisine sahipseniz kesinlikle mükemmel doğanıza erişebileceksiniz.

İçteki mükemmellik farkedilmeyince dışarıya bir yönelme gerçekleşiyor. Bu arayış, tekamül yolunda yaşandığında insan, içindeki mükemmelliği er ya da geç bulabilir. Zaten birey mükemmeldir, sadece bu mükemmelliği unutmuştur.  Bakışını başka yöne çevirdiği için bu mükemmelliği algılayamıyordur.

Ruhi öz güzeller güzelidir ama kişi aynaya baktığında çirkin görebilir. Tekamül yolunda insan özüyle temasa geçerek bütünlük haline varır ve kendisinin mükemmel olduğunu hisseder. Sevgi düzeyine yükselerek, Mutlak olanla temasa geçer. 

Ebedî varlık doğası gereği mükemmeldir.  Insan bedeni bu maddi evrende oyunlar sergilemek için vardır.

 Mükemmel doğamız zaten mevcutken neden mükemmel olmaya çabalıyoruz peki?

Çünkü maddi evrende kim olduğumuzu unutuyoruz ve evrensel yasalara göre hareket etmeyerek varoluşsal akışa ters hareket ediyoruz. Bunun için kendinizi tanımak, bilmek ve ona göre hareket etmek gerekir. Bir de hataların farkına varmak ve onları kabul etme cesaretine erişmek gerekir.

Mükemmel olma isteği insanın hayatını zorlaştırır. Hayat zorlaşinca ego devreye girer ve artık ego yönlendirir. Gerçek mükemmellik, başkalarıyla kıyaslama ile ortaya çıkmaz eşsizlik nedeniyle özel şekilde ortaya çıkar . Çünkü ruhi özden kaynaklanır. 

Tekamül sayesinde doğal halimizden memnun olunca mükemmel ve özel olmak için çabalamayacaksınız. Böyle bir ihtiyaç ortadan kalkacak. Var olduğunuz halimizde mükemmelliği hissedecek ve yaşayacaksınız. 

Unuttuğunuz mükemmelliğe yeniden dönün , böylece hiçbir şeye ihtiyacınız kalmayacak. Sadece mükemmellik içinde var olacaksınız. 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Tem

Stres Kısır Döngüsü

15Tem

KALP DİYARI

03Tem

TESLİMİYET GÜNEŞİ

26Haz

DUYGU İFADESİ

15Haz

Mutlak Gerçek