DEĞIŞİMİN IÇINDE OLMAK - Neval KÜTÜK

DEĞIŞİMİN IÇINDE OLMAK


Değişim, devrim niteliğinde olur,  insan bütünüyle bir değişim yaşadığında değişim devrimi gerçekleşir. 

Değişim sırasında varoluşsal dinamikler de devreye girer. Yaşamın kendine has dilleri öğrenilince yaşam ile iletişime geçilir ve gerçek yaşam başlar. Değişim,  yaşamla iletişime geçmektir. 

Yaşamın farklı dillerinde konuşmayı öğrenince yaşamsal ve hayati değişim başlar. Gündüz gerçeklesen değişim geceyi etkiler ve değişim bütünsel olarak yaşanır .

Değişim devrimini gerçekleştirmek için insanın iki beyin yarıkuresine, iki kulağa ve iki bacağa ihtiyaç vardır. Insan beyninin iki yarımküresini de kullanırsa devrimsel değişim gerçekleştirebilir. 

Beynin bir yarımküresi mantıksal, diğeri duygusaldır. Değişim birliği ile iki yarımküre de çalışır. 

Değişim sessizlikte gerçekleşir, sessizliği hissedince gerçek algılanmaya başlar.  Böylece çelişkiler aşılır,  zıtlıklar kaybolur, çatışmalar sona erer ve gerçek değişim gerçekleşir.  Gerçek sessizlikten sonra gerçek yüksek sesle söylenmeye başlar. Değişim devrimi başlar. 

Doğal değişim içsel ve dışsal değişime neden olur. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları,  nefes çalışmaları ile dışsal değişim ve içsel değişim yaşanır.  Böylece dengeli değişim başlar.

Insanın içindeki yıkıcı güçler yapıcı güçlere dönüşür . Eskiler yıkılır ve yeniler ortaya çıkar, evrimsel bir değişim ortaya çıkar. 

Değişim için önemli unsur, farkındalıktır. Farkındalık yükselmeli sonra da bu yükselen farkındalık değişim için kullanılmalıdır. Gelişmiş farkındalık hem dışsal hem de içsel değişim için kullanılırsa kalıcı bir değişim gerçekleşir. 

Gelişmiş farkındalıkla hem derinler hem de yüksekler görülür.  Hem içsel hem de dışsal değişim gerçekleşir.  O zaman bilim ve sanat verimli araçlara dönüşür. 

Bilim ile sanat gerçek değişim için kullanıldığında daha iyi insanlar ortaya çıkar ve daha iyi ınsanlık oluşur. 

Yaşamdaki zıtlıklar tamamlayıcılar olarak  kullanılırsa değişim de bütünsel olarak yaşanır. Hayati doyasıya yaşamak için zıtlıklarla savaşmamak gerekir,  onları kabullenmek gerekir. O zaman varoluşun akışı içinde olursunuz ve sonsuzluğu algılarsınız. 

Bütünsel değişim sayesinde hayat da bütün olur ve dolu dolu yaşanır. 

Bütünsel değişim sayesinde Varoluş kutlamaya dönüşür. 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Eyl

İÇSEL DEVRİM

15Ağs

BENCİLLİK PSİKOLOJİSİ

04Ağs

ANLAYIŞ SANATI

11Tem

Zihni Aşmak

10Haz

ACILARA SON

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun