DEĞİŞİM UZMANLIĞI


Merhaba sevgili okurlar, bu haftaki yazımızda size Dünya Değişim Akademisi’nden, Değişim Uzmanlığından , Değişim Uzmanlığı sürecimden, Değişim Programlarımızdan ve Değişim Uzmanlığı eğitimlerimizden bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz ki, herkes değişmek istiyor ama nasıl değişeceğini bilmiyor.

Yaşam bir akıştır ve bu akışta sürekli hayatınızda bir şeyler değişmiyor mu? Mevsimler, mekanlar, hayatınıza giren kişiler, zevkler, vs Bu değişim negatif yönde de olabiliyor. Yani her değişim pozitif olmayabiliyor. Dünya Değişim Akademisi işte tam bu noktada bilinçli, pozitif değişimi insanlığa sunuyor. Nasıl mı? Birbirinden etkili ve kalıcı çözümler sunan 150 civarındaki Değişim Programları ile.

Değişim için kesinlikle bir organizasyon gerekir. İşte bu organizasyonu sistemli ve bilimsel metodlarla Dünya Değişim Akademisi sağlıyor. Böylece değişim tesadüfi değil, bilinçli gerçekleşiyor. Toplumdaki yıkıcı güçler yapıcı güçlere dönüştürülüyor ve kişi kişisel gelişim ile ilgili tüm sorunlarına çözümler buluyor. Değişim Programları sayesinde yaşamı yok eden her şey engelleniyor ve var eden her şey yaşatılıyor. Dünyanın bir çok ülkesinde Değişim merkezleri ve Değişim Uzmanları bulunuyor.

Uzunca bir süredir Dünya Değişim Akademisinde Değişim Uzmanlığı yapıyorum. Eskiden bankacılık sektörü ile uğraşıyordum ve stresli bir iş temposu sağlık sorunları yaşamama neden oldu. Hem fiziksel hem de zihinsel yoruluyordum, yıllardır biriken gerginlik ve stres sonucunda migren atakları yaşamaya başladım . Kronik baş ağrıları da yaşamımı alt üst ediyor, yaşam kalitemi düşürüyordu. Bu dönemde bir arayış içine girdim ve bir Değişim Uzmanı arkadaşım sayesinde Dünya Değişim Akademisi ile tanıştım. Değişim Programlarını uygulamaya başladım ve yaşamımda kısa sürede bir çok pozitif yönde değişim oldu. Yaşamım anlam kazanmıştı ve her bir değişim programı içimdeki boşluğu dolduruyor ,yaşamdaki farkındalığımı artırıyor ve pratik çözümler sunuyordu.

Sağlığıma kavuştuktan sonra yaşamımda dönüşümler gerçekleşince Değişim Uzmanı olmaya karar verdim. Tıpkı bir simya gibi insanı dönüştüren, değiştiren bu değişim programlarını insanlıkla paylaşmak ve sunmak istiyordum.  

Dünya Değişim Akademisi ve Yeniyüzyıl Üniversitesi ile işbirliğince gerçekleşen Değişim Uzmanlığı Eğitimine katıldım. Çok etkili yoğun bir programdı. Sertifikamı aldıktan sonra düzenli olarak Değişim programları sunmaya başladım. Halen mutluluk ve aşkla değişime devam ediyorum.

 

Değişim programları  nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve derin gevşeme çalışmalarından oluşan  pratik uygulamalardan ibaret.  Bu programlar yaşamınızda ufak dokunuşlarla kalıcı değişimler sağlıyor.  Öncelikle stres ve gerilimden kurtuluyorsunuz. Kendinize olan güveniniz artıyor ve yaratıcılığınız güçleniyor. İletişim yeteneğiniz artıyor . Hayata daha pozitif bakmaya başlıyorsunuz  . İçinizdeki negatif duygular dönüşmeye başlıyor.   Açıkçası artık hayatın her anını doya doya yaşamaya başlıyorsunuz. Kendinizi tatminlik içinde hissediyorsunuz.

 

Değişim programları internet sitemizde mevcuttur.  Stres Yönetimi, Öfkeyi Dönüştürme, Korkuları Aşma, Depresyondan Özgürleşme, Kıskançlığı aşma, Başarı, Kendini İfade Etme, Etkili İletişim, İlişki Sanatı vs. sadece birkaçı.  Birçok  150 civarı programa da internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

Değişim Uzmanı , kişilere öz doğalarına kavuşmaları yönünde rehberlik eder. İnsanlığın orijnal hallerine kavuşmaları için gerekli teorik, pratik donanımı aktarır. Değişim Uzmanı sayesinde kişi, bireysel değişimini yönlendirir ve değişimi yönetebilir. Yaşamın değişim dinamiğine liderlik eder, insanın farkındalığının yükselmesinde aracılık eder. Değişim Uzmanı sayesinde kişi, aşması gereken tüm engelleri aşar, değişime olan direnç böylece ortadan kalkar. Birey tamamen yenilenir ve eski kişilik yok olur. Değişim Teknikleri ile Değişim sanatı sayesinde birey tüm olumsuz düşüncelerden, yargı ve inançlardan kurtulur. Yaratıcılık ve özgüven yükselir , stres yönetilmeye başlanır. Böylece yaşam daha anlamlı ve dopdolu geçer

SİZ DE DEĞİŞİM UZMANI OLMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

İNSANLIĞIN KANAYAN YARALARINI DURDURMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

YENİ BİR MESLEK EDİNMEK, MESLEK HAYATINIZDA KENDİNİZİ GELİŞTİRMEK VEYA MESLEĞİNİZİN YANINDA EK BİR ALANDA ÇALIŞMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

 

Yanıtınız ‘ EVET’ İSE yapmanız gereken şey çok basit. Değişim uzmanı herkes olabilir. Bunun için;  Dünya Değişim Akademisi’nin İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi   ile ortaklaşa yürüttüğü Değişim Uzmanlığı Programı’na başvurmanız yeterli.

 

En yakın Değişim Uzmanlığı Eğitimi;  23-30 Mart  tarihlerinde İstanbul’ da gerçekleşecek .

 

 Diğer tarihler ise sırasıyla;

 

 6-12 Haziran,

21-28 Eylül ve

7-14 Aralık.  

 

Bizimle iletişime geçin ve hayatınız tamamen değişsin...!

 

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

www.dunyadegisimakademisi.com

0530.877.06.04


 

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Haz

ACILARA SON

20May

ŞİMDİNİN GÜCÜ

03May

Bağımlılık Zehri

18Nis
15Mar

Anlayış Sanatı