Corona Virüsü ve Mutluluk Sanatı - Neval KÜTÜK

Corona Virüsü ve Mutluluk Sanatı


Gerçek mutluluk farkında olmakla ilgilidir. Ne kadar eylemlerinizin farkındaysanız o kadar mutlu olursunuz. İçinizdeki mutsuzluğun nedenini kavradığınızda, onun derinlerine indiğinizde gerçek mutluluk da ortaya çıkacak. Mutsuzluktan o zaman özgürleşeceksiniz. Mutsuzluğun üstünü örtmek yerine mutsuzlukla yüzleşin. Mutsuzluğun yerine mutluluk koymaya çalışmayın, sadece onu fark edin. Farkındalık sayesinde mutsuzluğun nedeni ortaya çıkar. O zaman özgürleşme gelecek.
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs korku, endişe ve kaygıları gün geçtikçe artırıyor.  Bu süreç hepimizi derinden etkilemeye devam ediyor. Sürekli evde kalma durumu depresif bir durum yaratıyor. Herkeste genel bir mutsuzluk hakim. Bu mutsuzluğun nedenleri de, stres, gerilim, korku ve kaygı. Halbuki doğamızda neşeli, haz ve mutluluk dolu varlıklarız. Corona virüsün sadece Türkiye’ye değil tüm Dünya’ya yayılması ile  küresel bir sorun ile yüzyüze geldik.  Böylece mutsuzluk daha da derinleşti. 

Mutluluk, dışsal nesnelere bağlı olmayan tamamen içten gelen doğal bir haldir. Hepimiz özümüzde mutlulukla dolu varlıklarız fakat yaşanılan hayat tecrübeleri, anılar, sağlıksız alışkanlıklar, duygu, düşünce, eylemlerde farkındalıksızlıktan dolayı özdeki saf mutluluk halinden uzaklaştık.  Kendimize yabancı hale geldik. 
Mutluluk, hayatı doyasıya yaşamaktır.   Geçmiş ve gelecekten bağımsız olarak şu anın gerçekliğini yaşamaktır. İşte Dünya Değişim Akademisinde uygulanan ‘’Mutlu Olma Sanatı Değişim Programı’’ sayesinde içinizdeki öz mutluluk ortaya çıkıyor. Kendinizi neşeli, huzurlu, tatmin hissetmeye başlıyorsunuz. Üstelik bu, doğal ve kendiliğinden gerçekleşiyor.  Gerçek mutluluk, nedensiz bir şekilde ortaya çıkıyor,  ortaya çıktığında da  gerginlik, stres, kaygı ve korkular ortadan kalkıyor.   Mutluluğun kaynağı maddesel nesneler değil, sizin içinizdeki öz varlıktır. Yani ruhi özdür. Beden olarak değil, öz varlık olarak hareket ettiğinizde canlanma, huzur ve yetinme hali doğuyor. Geçici zevklerin verdiği yapaylıktan kurtulup, gerçek saadet ile doluyorsunuz. 

Bu süreçte size en doğru anahtar; ‘’Mutlu Olma Sanatı  Değişim Programı’’. 
Program,  8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika (45) sürüyor ve her çalışmada teorik ve pratik uygulamalar yapılıyor. Teorik uygulamalar, gerçek mutluluk ile ilgili farkındalığı artırıcı bilgilendirmeleri içeriyor.   Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik. 
Değişim Teknikleri, Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel olarak  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Eylemler daha farkındalıklı icra ediliyor. Böylece geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz.  Anda ve şimdide kalıyorsunuz.  İşte o zaman mutluluk güneşi doğuyor ve mutsuzluk karanlığı kayboluyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.
 ‘’Mutlu Olma Sanatı  Değişim Programı’’ sizlere toplum olarak yaşadığımız  bu süreçte birçok yarar sağlayacak.  Karamsarlık, umutsuzluk, çaresizlik kaybolacak. Negatif düşüncelerden özgürleşeceksiniz. Moral bozukluğu sevince ve mutluluğa  dönüşecek. 
Bu program sayesinde içinizdeki gerçek mutluluk ortaya çıkacak. Mutluluğun ne olduğunu anlayacaksınız ve  sizi gerçekten mutlu eden şeyleri yapmaya başlayacaksınız. Mutsuzluğun nedenlerini göreceksiniz.  Geçici zevkleri bırakacak ve kalıcı mutluluğu doğal olarak yaşayacaksınız. 
Sizi mutsuz eden şeylerin farkına varacaksınız. Onları doğal olarak bırakacaksınız. Mutluluğu yaşayınca, içinizdeki bu mutluluğu herkesle paylaşmak isteyeceksiniz. İçinizden geleni yapacaksınız. Kendin olmak ve doğal olmak en üstün mutluluktur. İşte programın size en güzel getirisi bu olacak!
Bu günler de geçecek ve bu günleri de birlikte aşacağız.  Yalnız ve çaresiz değilsiniz. Hemen ‘’Mutlu Olma Sanatı   Değişim Programı’’nı uygulayın.  Kendinizi değiştirin. İçinizdeki bu mutsuzluktan kurtulmak  tamamen sizin elinizde. 
Değişim Sanatımızı  ev konforunuzda  ONLİNE CANLI  olarak uygulayabilirsiniz. İnternet sitemiz ve mail adresimden iletişime geçebilirsiniz. Kendiniz ve çevreniz için bir adım atın, DEĞİŞİM başlasın.
MUTLULUK rüzgarları içinizdeki essin ve herkese yayılsın.
Bir sonraki yazımda farklı bir değişim programı ile sizlerle buluşacağım. 

Neval Kütük
Dünya Değişim Akademisi
Değişim Uzmanı
www.dunyadegisimakademisi.com
nevalkutuk77@gmail.com
0530 877 06 04

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir