Özdeki Hazine - Yenilenmiş Neval

Özdeki Hazine


İnsanların çoğu zengin olmak ister. İki tür zenginlik vardır; maddesel ve ruhsal. Bazıları için maddesel dünya tek gerçekliktir. Bazıları içinse manevi hayat önemlidir. Maddesel gerçekliği esas alan kişiler için ruhsallık bir anlam taşımaz ve onlar ruhsal zenginliği önemsemez. Bazıları ise ruhsal zenginlik arar. Onlar için fiziksel dünya geçici olduğu için fazla anlam taşımaz. Bu nedenle zenginliğin gerçekliği insanın hayata yaklaşımına ve bakış açısına bağlıdır.

Maddesel, fiziksel,, nesnel veya bedensel zenginlik geçicidir ve bedenin ölümüyle biter. Fakat ruhsal veya spritüel zenginlik ebedidir ve bu dünya dağılsa bile var olmaya devam eder. Ruh ebedidir. Spritüel dünya için çabalamak anlamlıdır. Maddesel dünya geçicidir. Bu yüzden de fiizksel zenginlik için yapılan her şey zaman kaybıdır ve üzüntü, acılara neden olacaktır. Bu yüzden insan kalıcı zenginliği hedeflemelidir.

Geçici olan her şey bir rüya gibidir. Asıl gerçek olan kalıcı ve ebedi olandır. Böylece spritüel zenginlik gerçek zenginliktir; fiziksel zenginlik ise geçici olduğu için gerçek değildir. Gerçek zenginlik kesinlikle nesnel fakirlik değildir. Gerçek zenginliğe kavuşmuş insan, içinde koşulsuz sevgiyi ve doğru istekleri bulunduran insandır. Doğru isteklere sahip olunduğu zaman nesnel bolluk kendiliğinden gelir ve çabalamadan ortaya çıkar.

Nesnel hiçbir  şey istemeden doğru istekler olduğu için tüm ihtiyaçlar gerçekleşir. İmkansız gibi görünen herşey gerçek olur. Budur gerçek zenginlik. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri içteki , özdeki gerçek koşulsuz sevgiyi ortaya çıkarır. Koşulsuz sevgi ve gerçek fedakarlık sayesinde düşlenen her şey gerçek olur. Herşeye sahip olmak ve hiç bir şeyi kendin için kullanmamak gerçek fedakarlıktır. Bu da beraberinde  gerçek zenginliği getirir. Artık istemiyor hale gelindiğinde zenginlik başlar. Siz istememenize rağmen sürekli gelmeye devam eder.

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim teknikleri sayesinde gerçek zenginliğe ulaşır ve özünüzdeki hazineyi keşfedersiniz.

Anda kalarak ve sonsuzlukta bulunarak zenginlik gerçekleşir. Bu da ancak ve ancak nefes teknikleri ve vücut çalıştırma tekniklerini içeren Değişim programları  ile mümkündür. Değişim yolu tekamül yoludur; ilerleme ve gelişme yoludur. Değişim teknikleri anda ve şimdide kalmayı sağlar.

Gerçek zenginliğin ve bolluğun nesnel dünyayla bir ilgisi yoktur. Gerçek zenginliğin nesnelerle bir ilgisi yoktur. Nesnelerle ilgisi olmayan bir şey, sadece sizinle ilgili bir şey nesnelerden mahrum olmak değildir. Onlardan özgürleşmek ve maddi istekleri aşmaktır.

Değişim yolculuğu ile gerçek bolluğun, bereketin tadını çıkarın çünkü hayatın tadına geçici isteklerle ulaşılmaz. Kalıcı ve manevi zenginlik ruhi özde saklıdır. Gerçek hazineyi değişim ile keşfedin!

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Funda Altınok | 24 Kasım 2019 13:30

    Çok iyi

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Tem

Stres Kısır Döngüsü

15Tem

KALP DİYARI

03Tem

TESLİMİYET GÜNEŞİ

26Haz

DUYGU İFADESİ

15Haz

Mutlak Gerçek