Değişim Senden Başlar - Neval KÜTÜK

Değişim Senden Başlar


Sürekli aynı şeyleri düşünmek, negatif düşünceler üretmek değişimi olanaksız kılar. Değişim ancak düşünceler pozitif yönde değişirse mümkün olur. Zihinsel alanda temizlik yapılması nefesle mümkündür çünkü değişim nefesle başlar.

Nefes alış verişlerinizde küçücük bir değişim hem kendinizi hem de çevrenizi olumlu anlamda değiştirecek. Zihnin içeriği bilimsel sekilde düzenli uygulanan nefes teknikleriyle değişebilir. Vücut çalışmaları, biyoenerji çalışmaları ve gevşeme çalışmalarıyla destekkenen bu teknikler sayesinde yeni bir insan olursunuz. Kişiliginiz bile değisir, eylemleriniz değiştikçe benzer olaylara farklı tepkiler vermeye başlarsınız.

Tüm sorunlar gerçek,  köklü değişimle mümkündür. Ilk adım, nefesi fark etmekten, onu kontrol etmekten ve onu izlemekten geçer. Toplum bireylerden oluştuğu için değişim bireyseldir, o yüzden bir kişinin nefesindeki, iç dünyasındaki değişim çevreye, topluma yansır. Bir kişi kendinde yarattığı değişimle çevresini de olumlu anlamda değiştirir. Önce kendimiz değişirsek o zaman sorumluluğu elimize alarak çevremizde de mucizeler yaratabiliriz.

Bir göle damla düştüğünde nasıl tüm gölü etkiliyorsa, bireysel değişim de toplumsal değişimi tetikler ve değişim, dönüşüm başlar. Farkındalık ve bilinç sayesinde içsel değişim dış dünyadaki değişime neden olacak. Değişim, içten başlar. Herkes değişim ister ama nasıl değişeceğini bilmez. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Sanatı değişim programı sayesinde iç dünyanıza yolculuk yapacaksınız. Hem kendiniz, hem toplum değişecek. Eylemleriniz, sözleriniz, davranışlarınız değişecek. Tüm yıkıcı güçler yapıcı güçlere dönüştüğünde toplum da aydınlanacak.

Toplumun aydınlanması bizim elimizde! İçteki öfke şefkate, kızgınlık sevecenliğe, nefret sevgiye dönüştüğünde değişim enerjisi dış dünyada temasa geçtiğiniz herkesi etkilemeye başlayacak ve onlar da değişmeye başlayacak.

Savaşların bitmesi, geleceğin umutla dolu olması, barış dolu bir dünyada yaşamak elimizde. Nefes alış verişlerinizin tarzını değiştirerek fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal olarak kökten değişebilirsiniz. Kişisel sağlık,  toplumsal sağlığı etkiler. Eğer düşüncesel ve duygusal olarak sağlıklı olursanız,  bu içsel barış hali dış dünyaya da yansır. Bu hal dışarıya yansıdığında toplum da iyileşir, çevre de iyileşir, dünya da değişir.

Nefesin değişim üzerinde bu kadar büyük etkisi vardır. Sadece 5-10 dakika nefes alış verislerinizin sesine kulak verin, iç dünyanıza dönün,  nefesinizi doğru ayarlara oturtun. Bünyenizde muazzam değişimler yaşayacaksınız.  Hem kendinizi hem de çevrenizi mutlu edeceksiniz.

Değişime kendinizden başlayın,

KENDİNİ DEĞİŞTİR DÜNYA DEĞİŞSİN

DÜNYANI DEĞİŞTİR DÜNYA DEĞİŞSİN

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

Sezgisel Yaşam

04Kas

BİLGELİK YOLU

27Ekm

Özünle Bütünleş

15Ekm

Motivasyon Sanatı

01Ekm

Hafızanı Güçlendir