Adıyamanlılar Net Haber Sitesinden Bir İlk - Kerim BAYDAK

Adıyamanlılar Net Haber Sitesinden Bir İlk


Hafta sonu, pek de alışılmadık ya da ender yapılan bir toplantıdaydık.

Yazılı ve görsel basınla iştigal edenlerin, kahvaltılı-yemekli toplantılarına iştirak etmişizdir; ancak internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinin ikramlı, kahvaltılı, sohbet toplantılarına pek rastlamadık diyebilirim.

Belki de bunu ilk başaran ve uygulamaya koyan Adıyamanlılar Net Haber Sitesi oldu. Takipçisi, okuru hayli fazla olan ender haber sitelerinden biri olan “Adıyamanlılar Net Haber” Sitesi sahibi Yunus Yaşar Bey, ilk olarak site yazarlarını bir araya toplamayı ve onlarla istişarelerde bulunmayı başardı.

Doğrusu haberdar edildiğimizde, pek de başarılı olamayacağını düşünmüştüm; ama yirminin(20) üzerinde yazarın geldiğini gördüğümde, gerçekten istenince başarılamayacak şey (her şey) yoktur, kanaatine vardım.

Farklı yerlerde ikamet eden, farklı işlerle iştigal eden, farklı duygu, düşünce ve görüşlere sahip olan yirminin üzerinde şair ve yazarın buluştuğu çok güzel bir tanışma, kaynaşma ve dayanışma birlikteliği ortamı sağlanmış oldu.

Söz konusu memleket olunca, kişisel menfaatlerin bir kenara bırakıldığı, kilimin desenleri gibi girift olmuş birlik ve beraberlik içerisinde bir tablo sergilenmesi konusunda hem fikir olan şair ve yazarlar, duygusal, neşeli, vakit geçirilmesine vesile oldular.

Katılımcılar sırasıyla kendilerini tanıtırlarken, sıcak demli çaylar eşliğinde (Ama ince belli bardak değillerdi:)) samimi ve dostane sohbetlere devam edildi. Sanal âlemde, gıyaben de olsa birbirlerini tanıyan katılımcılar, bu defa birebir, yüz yüze, tabiri caizse canlı-kanlı, sıcağı sıcağına birbirleriyle tanışma fırsatı buldular.

Aslında bir haber sitesinin yapmış olduğu bu etkinlik, pek de alışıldık, alışagelen bir şey değildi. En azından, ben şu ana kadar hiç rastlamadım. Anlayacağınız, sanal âlemden, gerçek dünyaya iştirak ettik.

Son zamanlarda, sanal âlemin tutsağı haline geldiğimiz bir ortamdan sıyırılarak, capcanlı, cıvıl cıvıl gençlerin uğrak yerlerinden bir olan, “Simitçi Dünyası” adlı bir mekânda yapılması daha da güzel oldu. Gençlerin kısmen de olsa ilgisini çekmiş olmak, önemliydi. Aynı zamanda, Adıyamanlılar Net Haber Sitesi yazarlarından ve işletme müdürü olan arkadaşımız Abdurrahman Akçal’ın bizleri ağırlayarak, ikramlarda bulunması, büyük bir kadirşinaslık örneği oldu. Kim bilir bundan sonra başka siteler de bu uygulamayı başlatırlar, okuyucu,  şair ve yazarların buluşmaları, kaynaşmaları, istişareleri sağlanabilir.

Katılımcıların memleketin gelişmesi, ilerlemesi adına söz aldıkları, eksik ve aksaklıkların dillendirildiği sohbet ortamında, aynı konularda birbirlerini destekler nitelikte olması ile katma değer etkisi bakımından gerçekten takdire şayandı.

“Acaba kimler katıldı?” diye merak edebilirsiniz. Hemen söyleyelim.

Adıyamanlılar Net Haber Sitesi sahibi Yunus Yaşar Bey,  Şair ve Yazarlardan Simitçi Dünyası ikramcımız Abdurrahman Akçal, Fatma Ulubey ve eşi, Nazan Taştan Yapıcı, Bilal Karadağ, Necip Aydın, Sinan Temel, Celal Tırpan, Abubekir Aytekin, Mithat Solgun, Hidayet Özdemir, Erkan Demirel, Asım Öcal, Recep Esmer, Şükrü Uysal, Ökkeş Uysal, Ali Yılmaz, Hacı Efendi Yaşar, Mehmet Fatih Yaşar ve bendeniz Kerim BAYDAK’tan oluşan sıcak, samimi, çaylı, muhabbetli bir dost meclisi oluştu.

Kırktan (40) fazla şair ve yazarı bulunan Adıyamanlılar Net Haber Sitesinin bazı yazarları şehir dışında ikamet ettiklerinden katılamamışlardır. Programa katılmak istedikleri halde, ancak iş yoğunlukları ve diğer çeşitli sebeplerden dolayı katılamayan başta Mustafa Işıldak ve diğer yazarların haklı destek ve tebrikleriyle, bir daha ki sefere toplanılması temennisiyle nihayete erdi.

Adıyamanlılar Net Haber Sitesi sahibi Yunus Yaşar Beye, Simitçi Dünyasında bizleri ağırlayan İşletme Müdürü ve aynı zamanda köşe yazarı olan Abdurrahman Akçal'a ve katılım sağlayan tüm Şair ve Yazarlara teşekkür ediyor, “darısı tekrarına nasip olsun!” diyorum.

 

Kerim BAYDAK

kbaydak61-artan@hotmail.com

kbaydak61-artan@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas

Özümsemek mi, önemsememek mi?

15Kas

İnanmak Sana Kalmış

08Kas

Para Her Şey Olmuş

01Kas
25Ekm

Yetmez, Her Şeyden Bihaberiz