Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın'dan İstişare Toplantısı

Yazıhan ilçesinde Halk elinde Islah projesi üçüncü 5. yıl yeni sözleşme hakkında birlik binasında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

  Gerçekleştirilen toplantıya Hayvan sağlığı şube müdürü Dr. Selami Aygen, proje lideri Prof. Zeki Erişir, Yazıhan Tarım ilçe Müdürü Zafer Tanrıverdi , Tarım Platformu ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Malatya Birlik Başkanı ihsan Akın, teknik personeller ve projedeki tüm yetiştiriciler katıldı.

         Toplantıda bir konuşma yapan Hayvan sağlığı şube müdürü Selami AYGEN konuşmasına şöyle başladı. Yazıhan ıslah projemizin 3. 5 yıl değerlendirme toplantısı için buradayız şartları ve projemizin değerlendirmelerini yapacağız şimdiden hayırlı olsun dedi.

         Proje Lideri  Prof.Zeki ERİŞİR  de bir konuşma yaptı; Yazıhan Islah Projemizin 3. Dönem çalışmalarını yapıyoruz değerlendirmelerimizi yapacağız bizimle birlikte devam etmek isteyen yetiştiricilerimizin hayvan sayılarını artırarak projemizin yeni dönemine başlamış olacağız hepimize hayırlı olsun.

       Yazıhan ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zafer TANRIVERDİ ise söyle konuştu; Halk elinde ıslah projesi değerlendirme toplantısına hoş geldiniz. Projede çok önemli kazanımlar elde ettik bunlardan biriside kayıtlı hayvancılık yapılması için alışkanlık elde ettik projemizin devam etmesi için karar toplantımızı yapacağız hayırlı olsun dedi.

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı ihsan AKIN ise konuşmasında;

          Projemizde 10. Yılı doldurmak üzereyiz, projemizin gereğini ve sorumluluğunu yerine getiren arkadaşlarımız ile projelerimize yine yeni 5 yıl sözleşmesi yapıp devam edeceğiz. Görevini tam anlamıyla yerine getirenler ile hayvan sayısını artırarak ıslah projelerimiz devam edecektir 10 yıldır bu projelerimiz için Tarım ve Orman Bakanlığımız destekler vermekte buradan bakanlıklarımıza da verdiği destekler için emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.                                                                                                                               

          Toplantıda bilgilendirici evraklar yapıldı dağıtıldı ve birebir soru cevap konuşmalar yapıldı son beş yılın değerlendirmesi yapıldı.                                               

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN